Йдеться про операцію “Феррацці”. Її у кардіохірургії вважають однією з найскладніших.
Днями лікарі Комунального некомерційного підприємства “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради” успішно прооперували 61-річного чоловіка. У нього діагностували захворювання серця – гіпертрофічну кардіоміопатію, яка загрожує людині раптовою смертю.
У лікарні розповідають, що оперували пацієнта франківські лікарі разом із фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова. Операцію планували провести раніше, ще 17 травня, втім виявили супутню патологію.
“Окрім проблем з міжшлуночковою перетинкою, у пацієнта діагностували також серйозне атеросклеротичне ураження декількох коронарних артерій. Тому це оперативне втручання було ще складнішим. Оскільки, окрім операції «Феррацці» ми також виконали пацієнту аорто-коронарне шунтування”, – розповідає лікар-кардіохірург Світлана Сарапук.
Зараз пацієнт проходить реабілітацію, а незабаром його випишуть додому.
Лікар наголошує, що попри те, що операція “Феррацці” є найскладнішою за технікою виконання, однак найбезпечнішою для пацієнта, оскільки спрямована на сповільнення розвитку хвороби, зниження ризику раптової серцевої смерті та повернення пацієнта до повноцінного життя.
Лікарі виконали оперативне втручання в умовах штучного кровообігу, зробили реконструкцію мітрального клапана і вилучили частину серцевого м’яза, яка заважала виходу крові з лівого шлуночка серця в аорту. Крім того, нашили два шунти, завдяки яким кров буде надходити до серцевого м’яза в обхід зміненим атеросклеротичними бляшками судинам.
До теми: Цікаве про Україну: перша операція з пересадки серця