В Івано-Франківській громаді вшанували пам’ять полеглих воїнів російсько-української війни

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Вшанування пам’яті полеглих воїнів на Алеї слави у Чукалівці. Фото: Ілона Шевченко/Суспільне Івано-Франківськ

День Незалежності України в Івано-Франківській громаді розпочали із вшанування пам'яті полеглих воїнів у російсько-українській війні на Алеї слави у селі Чукалівка. На цвинтарі відправили панахиду та хвилиною мовчання вшанували загиблих, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.

В Івано-Франківській громаді у російсько-українській війні загинули 304 військові. Наразі ще 56 бійців вважаються зниклими безвісти, каже міський голова Руслан Марцінків.

Фото: Ілона Шевченко/Суспільне Івано-Франківськ

"Щоб зберігати пам'ять про воїнів, ми відкриваємо анотаційні дошки, видаємо книги. Сьогодні, у цей день, молитва твориться на кладовищах Івано-Франківська та у всіх селах громади. Так вшановуємо пам'ять. Наразі на цьому кладовищі є приблизно 150 могил полеглих воїнів", — розповідає Руслан Марцінків.

Віддати шану загиблим воїнам прийшли влада, духовенство, родини бійців та небайдужі містяни.

Матір Надія Стахів біля могили сина Тараса. Фото: Ілона Шевченко/Суспільне Івано-Франківськ

Матір полеглого 18-річного бійця Тараса Стахіва Надія каже: син був уособленням незалежності. Він загинув 15 січня 2023 року при обороні селища Опитне поблизу Бахмута, не доживши три дні до свого 19-річчя.

Фото: Ілона Шевченко/Суспільне Івано-Франківськ

"Тарас і є незалежність. Син народився у 2004, у рік Помаранчевої революції. Зростав у часи Революції гідності та початку АТО. І коли почалося повномасштабне вторгнення, не задумуючись вирішив стати на захист нашої України. Для нього незалежність — це воля, це є любов до рідної країни, це є майбутнє нас, батьків, його друзів, яких він дуже сильно любив", — каже матір Надія.

Фото: Ілона Шевченко/Суспільне Івано-Франківськ

Вшанувати пам'ять полеглого воїна Василя Гуцуляка прийшли батьки Марія та Михайло. Їхній син загинув 19 червня 2022 року на Луганщині. Воїн боронив Україну у складі 10 гірсько-штурмової бригади з 2014 року.

"Він був дуже вмотивованою людиною. Син боронив країну ще з 2014 року. 25 лютого 2022 він пішов одразу на службу. Сказав: "Треба захищати, це — наша країна, наша держава". Його дружина і я відмовляли, але він відповів: "Ні, я піду". Вже на війні він казав мені: "Я знаю, чому я тут. Ми захищаємо державу", — каже матір Марія.

Батько Василя Гуцуляка Михайло. Фото: Ілона Шевченко/Суспільне Івано-Франківськ

Змалку син виховувався у патріотичному дусі, говорить батько Михайло. Разом з двома синами він об'їздив чимало історичних місць України.

"Мій дідо був у січових стрільцях. А ми разом із синами усі троє були на Майдані. Також об'їздили всі історичні місця — у Берестечку були, у Крутах, у Суботові. Сини знали, що треба захищати країну, відвідували патріотичну організацію "Сокіл", — каже батько Михайло.

Фото: Ілона Шевченко/Суспільне Івано-Франківськ

Василь Гуцуляк — старший син у сім'ї. Його молодший брат теж був у самообороні в Києві, а звідти пішов на війну, каже батько. 19 червня 2022 року родині повідомили про загибель сина Василя. У нього залишилися двоє дітей — 18-річна донька Ангеліна та 12-річний син Андрій.

Фото: Ілона Шевченко/Суспільне Івано-Франківськ

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни