В Івано-Франківській громаді відновлять програму розвитку місцевого самоврядування: які проєкти у пріоритеті

Минулого року в Івано-Франківській громаді не реалізовували програму розвитку місцевого самоврядування.

Як повідомив міський голова Івано-Франківська, в програмі “Про головне в деталях”, цьогоріч влада вирішила підтримати такі ініціативи, передає Фіртка.

Однак, зі слів Руслана Марцінківа, можуть фінансувати лише ті проєкти, які дозволені постановою Кабінету Міністрів.

Програма має чотири напрямки, можуть брати участь: громадські, благодійні організації, які займаються волонтерством, вони можуть отримати кошти в розмірі 50 000 гривень.

“Особливість цих програм в тому, що 70% дає місто, а 30% – це ініціатива громадської організації або ОСББ”, – каже міський голова.

Другий напрямок – це підтримка ОСББ, однак цьогоріч в пріоритеті перехід на індивідуальне опалення, а також енергоощадження.

До слова, нагадаємо, колишня компанія “СТЕК” не може надавати якісні послуги теплопостачання, тому іванофранківців закликають до кінця року перейти на індивідуальне опалення.

“Це або заміна вікон, або лампочок, суми є різні. Для будинків до 5 поверхів – це 55 000 гривень, місто може виділити, а мешканці повинні внести 30%.

А для будинків, які понад 5 поверхів, то 125 000 гривень допомоги”, – додає Марцінків.

Третій напрямок – це освітні проєкти. Тобто, громадські організації при школах та дитячих садочках можуть подати. Пріоритетом є – укриття, енергоощадні технології для закладів.

“Далі ми зробили для підтримки громадських організації, які є культурного спрямування, адже культурний фронт теж дуже важливий.

Тобто, це організації, які при клубах, чи роблять волонтерські заходи і потребують певної допомоги для того, щоб в культурній сфері теж збирати кошти для наших військових.”, – говорить посадовець.

Наголошуємо, будь-яка громадська організація повинна подати проєкт до кінця березня.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни