В ISW розказали, чому РФ використовує дрони та що за чистки проходять в ФСБ – Новини України

В ISW розказали, чому РФ використовує дрони та що за чистки проходять в ФСБ - Новини України

Фото: 2plus2.ua

Росія продовжує використовувати дрони-камікадзе типу “Шахед” та інші малоточні системи для того, щоб компенсувати нестачу високоточних ракет. Про це йде мова у свіжому зведенні Інституту вивчення війни (ISW).

Як приклад експерти навели те, що протягом двох діб російські війська запустили 12 безпілотників “Шахед-131/136” на півдні України з акваторії Азовського моря. З них 10 успішно знищила ППО України. На думку представників ЗСУ, це була спроба РФ знайти та знищити українські системи ППО.

У російських блогерів активно обговорюється необхідність нанесення ударів по засобах протиповітряної оборони перед будь-яким потенційним контратакою українських військ. За даними представника Повітряних сил Збройних сил України Юрія Ігната, з 11 вересня 2022 року Росія використала майже всі свої стратегічні ракетні запаси, але українські сили зуміли збити 750 з 850 випущених ракет.

Ігнат зазначив, що російські збройні сили перейшли на дешевші варіанти з меншою дальністю дії, зокрема, на керовані авіабомби, та зняли зі зберігання ракети типу Х-55 для їх подальшого відновлення.

За думкою експертів Інституту вивчення війни (ISW), Росія може проводити чистку апарату внутрішньої безпеки з метою усунення “неугодних” Кремлю чиновників.

Також експерти інституту зазначили, що Федеральна служба безпеки (ФСБ) РФ може здійснювати масштабну інспекцію внутрішніх органів безпеки. Це може бути пов’язано зі “витіком даних російських спецслужб за запитом громадян України”.

Повідомлення про рейди ФСБ та МВС у відділеннях поліції Москви приходять на тлі арештів та звільнень високопосадових посадовців у Росгвардії. Експерти вважають, що це може бути спрямовано на інспектування апарату внутрішньої безпеки з метою усунення чиновників, які вийшли з-під контролю Кремля та подальшої консолідації контролю над органами внутрішньої безпеки.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни