В Естонії вводять контроль за українськими біженцями – Новини України

В Естонії вводять контроль за українськими біженцями - Новини України

Фото: postimees.ee

У рамках покращення надання соціальних послуг усіх українців в Естонії зобов’яжуть заявити про своє фактичне місце проживання в цій країні. Про це заявив міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Лаанеметс, повідомляє postimees.ee.

За його словами, розуміння, де живе, дозволить естонському уряду більш ефективно використовувати свої ресурси для надання допомоги українцям. Лаанеметс попередив, що естонське МВС ініціює зміни до закону про іноземців, згідно з яким усі особи, які перебувають в Естонії та мають режим міжнародного або тимчасового захисту, будуть зобов’язані повідомляти органам влади актуальне місцезнаходження та контактні дані.

– Досі ми наполегливо просили українських біженців надати нам таку інформацію. Це зробили багато хто, але для кращої організації роботи це треба зробити обов’язковим. Швидке внесення необхідних уточнень до закону дозволить заощадити робочий час чиновників та краще направити наші ресурси, але найголовніше – забезпечити необхідну підтримку та допомогу українським біженцям, які прибувають сюди, починаючи від місця у школі чи дитячому садку та закінчуючи наданням медичних послуг, робочим місцем та вивченням мови, – пояснив Ляенеметс.

В естонському МВС наголосили, що зміни до закону не означають, що українських біженців розглядають як загрозу національній безпеці країни.

За офіційними даними, з 24 лютого до Естонії прибули 109 742 громадян України, з них, за даними перетину кордону, 58 721 мали намір залишитися в Естонії. З громадян України, які прибули до Естонії, тимчасовий захист отримали 35 049 осіб, ще перебувають на розгляді заяви 2623 особи.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни