В Авдіївці залишилася одна дитина, батьки ховають її від евакуаційних груп – Новини України

В Авдіївці залишилася одна дитина, батьки ховають її від евакуаційних груп - Новини України

В Авдіївці Донецької області залишилася лише одна дитина, батьки якої відмовляються евакуюватися. Про це повідомив голова міської військової адміністрації Віталій Барабаш в ефірі Радіо Свобода. 

– Не можемо її знайти, батьки ховають її, переховують. Але нічого, знайдем і вивезем, – сказав він.

Посадовець пояснив, що, за законодавством, не можна розлучати дітей з родиною – її має супроводжувати хоча б один з батьків. Тому ті, хто не захотів виїжджати із Авдіївки, міняють місце проживання і ховають дітей від евакуаційних груп.

– Ховають будь-де. У родичів, у знайомих, у не дуже знайомих, аби тільки не їхати на більш безпечні території, не тільки Донецької області, а й взагалі України. У родичів, у дідусів, у бабусь. Видумують будь-що. Що дітей вивезли, що вони у якихось неіснуючих родичів, які незрозуміло, де живуть, в яких немає телефонів. Такі дурниці інколи розказують. Просто шпигунські пристрасті. І коли вже дійсно працювала примусова евакуація, коли знаходили, ми від них більше не відходили до того моменту, поки вони вже не сідали в бронекапсулу і не їхали з нами, – розповів Барабаш.

За словами очільника міської адміністрації, після повідомлення про примусову евакуацію приблизно 40 родин з дітьми виїхали з Авдіївки самі. Ще 10 родин довелося шукати.

Наприкінці березня влада заявила про намір примусово евакуювати дітей, які залишаються в Авдіївці. У місті йдуть активні бойові дії. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни