Юрій Андрухович отримає премію Гейне

На знак солідарності з Україною український поет, письменник і перекладач Юрій Андрухович був нагороджений знаменитою Премією Гейне 2022 від міста Дюссельдорфа (Німеччина). 19 Жовтня, 2022, 10:30 Прикарпаття Переглядів: 169 Український письменник Юрій Андрухович став лауреатом відомої премії Гейне 2022 року

Премія, яка складається з 50 000 євро, буде вручена Юрію Андруховичу на церемонії 13 грудня з нагоди 225-річчя Генріха Гейне, повідомляє news.trenddetail.com.

Андруховичем Дюссельдорф вшановує «рішучого захисника європейських цінностей, який відданий вільній і незалежній Україні з тісними зв’язками з Європою», — сказав мер Стефан Келлер з огляду на агресивну війну Росії проти України. Нагорода є нагадуванням про те, щоб «продовжувати виявляти солідарність з Україною та українським народом».

Про нагородження Келлер повідомив Андруховича телефоном.

«Для мене велика честь від такої уваги з боку Німеччини, — сказав 62-річний автор. — Тепер я відвідаю Франкфуртський книжковий ярмарок як лауреат премії Гейне».

Андрухович був «одним із провідних українських прозаїків, поетів і есеїстів сучасності», — прокоментувало свій вибір журі. Він різко критикує атаки з боку спецслужб, військових і судових органів. Почуття іронії та гротеску характеризувало його творчість у кращих традиціях Гейне. Андрухович «пристрасно відданий європейській ідеї та представляє ідентичність України як культурної нації», — йдеться в повідомленні.

«Він нагадує Європі, що свобода і права людини знаходяться на передовій оборони України», — коментує журі.

Андрухович став відомий, серед іншого, своїми есеями, в яких критично та іронічно описував пострадянську дійсність України. Під враженням від незаконної анексії Росією українського чорноморського півострова Крим у 2014 році, того ж року видав антологію «Євромайдан: що в Україні поставлено на карту».

Довідка. Ю́рій Андрухович (нар. 13 березня 1960, Станіслав, нині Івано-Франківськ) — український поет, прозаїк, перекладач, представник постмодернізму в літературі, есеїстКандидат філологічних наук. Живе і працює в Івано-Франківську.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни