Унікальні пам’ятки природи Івано-Франківщини

Галичина є мальовничим регіоном з пейзажами неймовірної краси, що залишають яскраві враження та запам’ятовуються на все життя.

Ця стаття адресована допитливим туристам, які планують подорож до Івано-Франківщини – однієї з областей цього краю. Вона зосереджує увагу читача на найбільш популярних природних визначних місцях, які варто відвідати.

Вовчинецькі гори

Знайти цю локацію, що є частиною Покутської височини, можна буквально за околицею обласного центру.

Тим, хто хоче помилуватися величною панорамою Івано-Франківська та верхівками Карпатських гір за допомогою безкоштовного оглядового бінокля, Вовчинецькі гори варто відвідати обов’язково. Цей унікальний природний куточок є відмінною фотозоною і містить гойдалки для дітей.

Він являє собою рельєф з пласкою поверхнею та похилими схилами площею в три десятки гектарів, що знаходиться на висоті 300-350 метрів над рівнем моря.  Для мандрівників тут впорядкована зона відпочинку зі зручними лавочками й столиками, є урни для сміття та вбиральня.

Любителі прогулянок можуть на даний популярний пагорб зійти пішки. Є можливість заїхати на нього і автомобілем.

Вулкан у Старуні

Знайти цю геологічну пам’ятку природи, що не має жодного аналога в цілому світі, можна в Богородичинському районі, в невеличкому селі Старуня.

Виник Старунський грязьовий вулкан, передісторія якого пов’язана з розробкою родовищ озокериту й нафти, не без участі людини. У результаті цих дослідницько-видобувних процесів, що мали місце більш ніж століття тому, відбувалося насичення киснем ґрунтових вод.

Ці води, проникаючи на глибину до тисячі метрів, викликали приплив теплової енергії, що й стала джерелом пробудження вулкана й живить його дотепер.

Поява перших кратерів, з яких почали бити фонтани рідини, грязі та газу заввишки 3 м, датується 1977 роком. У наш час даний грязьовий вулкан має два десятки кратерів, 8 із яких є постійними. Ці отвори виливають глинисто-водяні й нафтові потоки довжиною від 10 до 60 метрів. Склад таких рідин має цілющі властивості, тому їх використовують для грязелікування.

Між Івано-Франківськом та Старунею налагоджене автобусне сполучення. Автобуси вирушають сюди з міської автостанції № 3.

Національний природний парк «Галицький»

Природоохоронний заклад всеукраїнського значення, заснований в 2004 році, що знаходиться в Галицькому районі Івано-Франківщини.

Даний парк вирізняється різноманітним ландшафтом та багатою прикарпатською флорою і фауною. Тут можна побачити різні екосистеми, від лісових урочищ до лучно-степових ділянок та водно-болотних угідь, серед яких найцікавішими є Бурштинське водосховище, річка Дністер та риборозплідні ставки.

Культовими туристичними маршрутами в парку «Галицькому» є ті, що ведуть до Княжої Криниці, до печер Подільських та Галичанських, від Ворониці до Сімлина. Гіди також проводять екскурсії «По Діброві» та «На Касову гору», як позиціонуються як екологічно-пізнавальні стежки.

Відвідувачі цього закладу мають можливість побувати в його дендропарку, в Центрі реабілітації диких тварин, завітати до музею «Природа землі Галицької» й відвідати орнітологічний екзотаріум.

Водоспади

Справжнім, феноменальним дивом природи є Бухтівецький водоспад https://frankivsk-day.com/bukhtivetsky-waterfallf/ у Карпатах на річці Бухтівець, вода якого стікає бурхливим потоком заввишки 8 метрів навіть у спекотні дні.

Візит до цього об’єкту сподобається естетам-природолюбам, претендентам на неперевершене селфі та професійну фотосесію, а також любителям пікніків та відпочинку. Знаходиться Бухтівецький водоспад в 6 км від села Букового, куди можна доїхати на авто або велосипедом, хоча дорога до даної локації є доволі складною.

Заслуговують на увагу туристів і багато інших водоспадів Івано-Франківщини. Найвищим серед них вважається Бартка Довбуша, найкрасивішим – Великий Гук (Косівський Район). А ще часто місцеві екскурсії включають відвідування водоспаду Дівочі Сльози на річці Жонка в Яремче, що овіяний легендами і магією, та розташованого неподалік від нього Женецького водоспаду висотою 15 метрів.

Скелі Довбуша

Місце розташування цього скельно-печерного комплексу – урочище Бубнище на території Болехівської міськради.

«Скелі Довбуша» є комплексною пам’яткою природи, яка знаходиться на території Поляницького регіонального парку. Вона являє собою кам’янистий лабіринт з потаємними печерами, ущелинами та скелястими ступами пісковиків, оточеними смереково-буковим лісом.

Протяжність даної туристичної локації, яка за часів XVII-XVIII століть слугувала сховищем для народних месників опришків, складає близько 1 км.

Це далеко не повний перелік природних пам’яток Івано-Франківської області, якими галичани пишаються, а мандрівники щиро захоплюються. Насправді даний регіон є справжньою скарбницею див природи.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни