Україна отримає ще понад 10 тисяч терміналів Starlink – Федоров – Новини Галича

Україна уклала угоду з американською корпорацією Space Exploration Technologies Corp. Ілона Маска щодо постачання понад 10 тисяч терміналів супутникового зв’язку Starlink.

Як передає Укрінформ, про це заявив віцепрем’єр-міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю Bloomberg.

Зазначається, що пристрої будуть відправлені до України найближчими місяцями.

«SpaceX і Ілон Маск швидко реагують на проблеми і допомагають нам… Маск запевнив нас, що і надалі буде підтримувати Україну. Коли у нас були відключення електроенергії, я в той день написав йому повідомлення, і він миттєво відреагував і вже зробив певні кроки. Він розуміє ситуацію», – сказав Федоров.

За його словами, Україна отримала близько 22 тисяч антен Starlink з початку повномасштабної війни.

Хоча контракту ще немає, уряди кількох країн ЄС готові розділити оплату, сказав він, відмовившись публічно назвати їх.

«На сьогодні всі фінансові питання вирішені», – зазначив Федоров, додавши, що навесні Україні необхідно буде знайти додаткове фінансування.

Також він визнав, що альтернативи супутниковому зв’язку немає.

План дій уряду країни на випадок надзвичайних ситуацій передбачає розгортання тисяч «пунктів незламності», де українці зможуть отримати безперебійний доступ до електроенергії, опалення та Інтернету, частина з яких забезпечується антенами Starlink.

«Ми готові місяць прожити без електрики, аби був хоча б мобільний зв’язок та смс-повідомлення… Щодо інтернету, то у нас є багато Starlink, але головне, що ми отримали згоду на ще одну партію, яка буде використана для стабілізації зв’язку на випадок критичних ситуацій», – сказав Федоров.

До теми: Сергій Притула відправив Ілону Маску книгу з історії України

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни