У франківському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей відкрили комп’ютерну лабораторію – Новини Галича

В Івано-Франківському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей IT-спеціалісти відкрили комп’ютерну лабораторію. Там зможуть займатися 50 дітей-сиріт, зокрема з прифронтових територій, розповів Суспільному директор закладу Василь Серденько.

За його словами, зараз у центрі соціально-психологічної реабілітації перебувають 27 дітей. Це — сироти, позбавлені батьківського піклування і ті, хто переїхав на Прикарпаття з прифронтових територій.

“До повномасштабного вторгнення в Україні були таких 76 центрів реабілітації. Ми ще прорахуємо доцільність, але наші спонсори пообіцяли, що в єдиному нашому закладі в Україні працюватиме Starlink”, — говорить Василь Серденько.

Десятикласниця Христина перебуває у центрі соціально-психологічної реабілітації приблизно п’ять місяців. Дівчина каже, останнім часом з’явилося багато незручностей з дистанційним навчанням через проблеми з електропостачанням. Тому, на її думку, комп’ютерна лабораторія дуже потрібна.

“У нас лише нещодавно це все приєднали, тільки почали робити. Наш директор Василь Серденько це все влаштував, щоб ми мали можливість вчитися на комп’ютерах дистанційно”, — розповідає Христина.

До відкриття лабораторії долучилися представники однієї з IT-компаній, яка у 2022 році відкрила свій офіс в Івано-Франківську, розповідає директор з галузевих питань цієї компанії Святослав Кавецький.

 • “Ми закупили меблі, придбали комп’ютери: як ноутбуки, так і настільні моделі. І таким чином це вдалося реалізувати. Тобто ми почали проводити збір в грудні, а зараз вже завершили й лабораторія може працювати”, — каже Святослав Кавецький.

  Комп’ютерна лабораторія — це спільна ініціатива однієї із найбільших ІТ-компаній в Україні та Івано-Франківського ІТ-кластера, каже його виконавча директорка Ірина Дарвай.

  “Тут діти можуть навчатися та здобувати якісну освіту в такий складний час. Це дозволить їм в майбутньому отримати шанс на якісне життя і бути успішними”, — пояснює Ірина Дарвай.

  Читайте також: В Івано-Франківську розшукують 14-літнього вихованця центру соціально-психологічної реабілітації

   

  "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни