У Білоберізькій територіальній громаді стартувала подача документів на конкурс Шкільний громадський бюджет – Новини Галича

Ініціативу вперше впроваджуватимуть у тергромаді. Проєкт спрямований на покращення умов освітнього процесу. 

Про це у коментарі розповів голова ТГ  Дмитро Іванюк, пишуть у пресслужбі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

За його словами, ініціативу втілюватимуть у тергромаді за підтримки швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Він повідомив, що Білоберізьку ТГ нещодавно відібрали у межах всеукраїнського конкурсу для участі в програмі.

На реалізацію Шкільного бюджету у  ТГ цьогоріч передбачили 785 тисяч гривень: 300 тисяч гривень спрямують з місцевого бюджету, ще  485 тисяч гривень виділить міжнародна  програма. Конкурс передбачає 12 переможців. Мінімальна сума, котру виділять на реалізацію одного проєкту, складе 27 тисячі гривень, а найбільша – становитиме  220 тисяч грн.

 «Братиметься до уваги кількість учнів та наповненість у школах, щоб все було об’єктивно й справедливо», – зазначив Дмитро Іванюк.

Участь у написанні та реалізації проєктів зможуть взяти учні п’ятих-одинадцятих класів. Голосувати за ініціативи будуть лише жителі тергромади. При цьому вони  матимуть змогу підтримати лише три проєкти. 

«Писати та подавати проєкти учні зможуть разом з батьками та педагогами. Основний акцент здійснюватиметься на учнівському самоврядуванні. Нам важливо, щоб молоде покоління вчилось впливати на прийняття важливих рішень у громаді. Ми хочемо, щоби школярі розуміли як відбувається процес співучасті, щоб вони були дотичними до реалізації проєктів та громадських ініціатив», – наголосив  голова ТГ.

Дмитро Іванюк зазначив, що голосування відбуватиметься в електронній системі за допомогою ID-карток. До того ж  і учнівська молодь зможе взяти участь в голосуванні, але за допомогою письмової форми.

Начальниця відділу освіти, молоді та спорту, культури та у справах дітей громади Галина Дмитроняк повідомила, що першого лютого в ТГ вже розпочався прийом заявок для участі конкурсі. Прийом документів триватиме до 28 лютого. Між тим, 10 лютого відбудеться хакатон, на якому фахівці з проектного менеджменту розглядатимуть подані заявки –  та надаватимуть рекомендації щодо їх якісного доопрацювання. Після того, з 1 по 20 березня, здійснюватиметься розгляд заявок,  а з 21 березня по 3 квітня на е-платформі EDEM відбудеться голосування за проєкти. До слова, вже до 13 квітня визначать переможців. З 14 квітня до кінця року будуть реалізовуватись ініціативи.

Галина  Дмитроняк зазначила, що тематика проєктів стосуватиметься створенню нових освітніх просторів в громаді (шкільне соціальне підприємство, створення ХАБів, зон дозвілля, молодіжних центрів), облаштування спортивних майданчиків, реалізації  культурних ініціатив, впровадження інноваційних технологій (сучасні системи й лабораторії), а також екологічних проєктів.

Читайте також:  У Городенківській громаді стартує подача документів на Громадський бюджет 2022 року

  • Категорії: Бюджет, Життя, НовиниПомічено: бюджет участі, територіальна громада, шкільний буджет

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни