Туреччина знову говорить з РФ про “зернову угоду”

Туреччина знову говорить з РФ про "зернову угоду"

Росія зриває зернову угоду

Судна з українським зерном, які вже прибули до Стамбула, проходять перевірку, але нові зерновози з України поки що не вирушатимуть.

Після оголошення Росією про тимчасове призупинення участі в “зерновій угоді” Туреччина розпочала переговори з Москвою і сподівається на успішне їхнє завершення, повідомив агентству Bloomberg турецький чиновник на умовах анонімності.

За словами представника Туреччини, “є підстави для оптимізму, що переговори з Росією можуть досягти прогресу”.

Пізніше Міністерство оборони Туреччини офіційно підтвердило проведення переговорів із російською стороною.

“Міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар продовжує переговори та координацію зі своїми співрозмовниками, а відповідні органи влади продовжують переговори та координацію між собою”, – йдеться у повідомленні відомства.

“Під час цих зустрічей сторонам нагадується про важливість продовження ініціативи, яка має позитивний вплив на людство у всьому світі і доводить, що всі кризи можна вирішити за допомогою доброї волі та діалогу, а також про важливість уникнення різного роду провокацій, які негативно впливатимуть на продовження роботи механізму”, – додають у Міноборони Туреччини.

Судна з українським зерном, які вже прибули до Стамбула, проходять перевірку, але нові зерновози з України поки що не вирушатимуть.

Нагадаємо, 29 жовтня Росія заявила, що зупиняє участь у реалізації “зернової угоди”, назвавши терактом атаки проти військових кораблів у Севастопольській бухті. У Міноборони РФ заявили, що метою атаки у Севастопольській бухті стали кораблі Чорноморського флоту, які нібито були задіяні у забезпеченні безпеки зернового коридору.

В ООН прокоментували, що “підтримують контакти” з російською владою після повідомлень про вихід із ініціативи. ЄС та США у свою чергу закликали РФ відновити участь у “зерновій угоді”.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни