Тварин побільшало на 60%: зоозахисники розповіли, як війна в Україні вплинула на притулки – Новини Галича

Через війну у притулках зросла кількість собак і котів у середньому на 60% з початку 2022 року.

За даними зоозахисників, у тилових областях кількість тварин у притулках зросла на 20-30%, у зооволонтерів з прифронтових областей на 60%, а у притулках біля фронту – на 100%. Про це свідчать результати дослідження українського центру вивчення громадської думки “Соціоінформ”, повідомила “УП. Життя” зоозахисна ініціатива Save Pets of Ukraine.

Більшість тварин, яким надають притулок у час війни – це домашні тварини, покинуті господарями при евакуації.

Також під час війни стали менш активними стерилізаційні програми, що сприятиме розмноженню безпритульних тварин у майбутньому.

У рамках дослідження Save Pets of Ukraine провели перепис 510 притулків, стерилізаційних центрів та зооволонтерів, які опікуються покинутими тваринами. 

За даними зоозахисників, станом на січень 2023 року 25 799 собак та 19 473 коти перебувають під опікою притулків та волонтерів. 

“Чисельність тварин у притулках сьогодні – мінлива. Постійно додаються нові підопічні. Частину з них прилаштовують у сім’ї чи переправляють у Європу. Через брак місць у притулках активніше застосовуються гібридні форми опіки: перетримка, годівля тварин на вулиці”, – йдеться у дослідженні.

Основні потреби притулків під час війни – це корм, ветеринарна підтримка та ліки. Взимку актуалізувалась проблема вартості опалення та часті вимкнення електроенергії (яка забезпечує водопостачання, обігрів, роботу холодильників).

Читайте також: Прикарпатські волонтери відправляють на “нуль” медикаменти вартістю 100 тисяч доларів

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни