Цегла для печі: особливості матеріалу та критерії вибору

Будівництво печі доволі відповідальний процес. В цьому питанні якість будматеріалу, а також його експлуатаційні характеристики мають першочергове значення. Тому закупівлі варто робити з урахуванням основних критеріїв:

  1. Вогнетривкість виробу.
  2. Температурний режим в топочній зоні.
  3. Стійкість поверхні готової конструкції до хімічно агресивних речовин.

Ці показники повинні враховуватись в будь-якому випадку для отримання безпечного та довговічного результату. Отримати кваліфіковану підтримку та купити якісну цеглу для печі вигідно на сайті Буддо. За посиланням ви знайдете каталог даної продукції та можете зв’язатись з оператором нашого магазину: https://buddo.com.ua/cegla/cegla-vognetrivka-shamotna/pichna-vognestijka-cegla

Оптимальна вогнетривкість пічної цегли

З самого початку потрібно зробити акцент на тому, що ми говоримо про цеглу для формування внутрішнього простору майбутньої печі. Саме тут буде зона найбільшого нагріву, тож і матеріал має бути відповідної категорії. Оптимальні показники вогнетривкості мають наступні вироби:

  • пічна цегла М200 витримує нагрів до 1200℃ без зміни форм та первинних якостей;
  • каолінова М150 Чотирибоки – 1650℃;
  • шамотна ША5 – до 1730℃.

Виробники вогнетривкої цегли використовують спеціальну сировину природного походження. Це забезпечує відсутність виділення токсичних речовин в процесі експлуатації готової конструкції та її довговічність.

Для кладки зовнішніх шарів печі можна купити будматеріали з вищими декоративними властивостями:

  1. Керамічну клінкерну цеглу.
  2. Силікатний різновид виробу.
  3. Гіперпресовані варіанти виготовлення та інші.

Вони будуть знаходитись в менш агресивному середовищі та дозволять підвищити естетичність споруди.

Робочий температурний режим 

Будматеріал, що використовується для кладки топки та димових каналів теплового агрегату, повинен витримувати не лише високу температуру, але і її зниження. В звичайних домашніх печах цей показник коливається в широких діапазонах і інколи досягає мінусових значень.

Найбільш простий та доступний по вартості варіант – пічна цегла М200. Її виробництво передбачається використання глини певних сортів без додавання інших домішок. Готовий виріб буде працювати на межі своїх можливостей, але добре справляється з поставленими задачами.

Більш надійним рішенням стане шамотні різновиди цегли. В складі первинної сировини знаходяться кокс, графіт, кварц та шамотний порошок. Це підвищує експлуатаційні характеристики готового товару та гарантує більший строк його використання.

Купити каолінову цеглу приваблює не лише своїми високими показниками вогнетривкості. Вигідною особливістю також є її естетичний вигляд. За рахунок наявності в сировині оксиду алюмінію, вона має насичений оранжевий колір. 

Вплив хімічних речовин та продуктів горіння

Найбільш вразливою до агресивних факторів вважається звичайна пічна цегла М 200. Під впливом продуктів горіння, вона порівняно швидко розшаровується та втрачає свої основні властивості. За статистикою теплові агрегати з цього матеріалу слугують 20 – 30 років (залежить від виду палива та умов користування).

Оптимальний і більш надійним є варіант використання шамотних різновидів цегли або каолінові. Більша вартість будматеріалу компенсується за рахунок довговічності готового котла.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни