Трамп не сказав, чи бажає Україні перемоги та відмовився назвати Путіна воєнним злочинцем – Новини України

Трамп не сказав, чи бажає Україні перемоги та відмовився назвати Путіна воєнним злочинцем - Новини України

Фото: REUTERS/Brian Snyder/File Photo

Колишній президент США Дональд Трамп не зміг сказати, чи бажає він Україні перемоги, а також відмовився назвати президента Росії Володимира Путіна воєнним злочинцем. Питання були задані під час дебатів на телеканалі CNN, які модерувала ведуча CNN This Morning Кейтлен Коллінз.

Трамп, який знову вирішив балотуватися у президенти  США в 2024 році, не зміг відповісти на тричі озвучене запитання, кого він хоче бачити переможцем у війні Росії проти України.

– Я не думаю з точки зору перемоги і поразки. Я думаю про те, як це врегулювати, – сказав республіканец перший раз.

Коли журналістка вдруге запитала, чи бажає він Україні перемоги, Дональд Трамп не дав прямої відповіді, а натомість сказав, що хоче, щоб “всі перестали вмирати”.

– Я хочу, щоб вони перестали вмирати – і росіяни, і українці. І я зроблю це за 24 години, – заявив експрезидент США.

Після того, як ведуча втретє озвучила своє запитання, Трамп сказав, що хоче, щоби Європа “вкладала більше грошей” у підтримку України та “вирівнялася” зі США.

Дональд Трамп також відмовився назвати Володимира Путіна воєнним злочинцем, оскільки, за його словами, це могло би зашкодити переговорам з РФ. На запитання, чи вважає Трамп російського президента воєнним злочинцем, він заявив: “Я думаю, що це не варто зараз виносити на обговорення”.

– Якщо ви говоритимете, що він воєнний злочинець, буде набагато важче укласти угоду, щоби владнати цю справу, – пояснив колишній президент США свою позицію.

За словами Трампа, звинувачення проти Володимира Путіна мають обговорюватися “пізніше”. Він назвав його “дуже розумним” і “дуже хитрим”. При цьому він вважає, що Путін зробив серйозну помилку, напавши на Україну.

– Його помилка полягала в тому, що він вторгся. Він ніколи не вторгся б, якщо я був би президентом, – додав він.

Захід Республіканської партії у рамках виборів-2024 пройшов у Нью-Гемпширі. Це була перша поява Дональда Трампа на CNN після перемоги на виборах президента США 2016 року. 25 квітня президент США Джо Байден офіційно оголосив про намір брати участь у виборах 2024 року.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни