ТОВ “Костанза” передадуть в оренду дві земельні ділянки в селі Мостище

11 квітня Калуська міська рада прийняла рішення, яким встановила ставки орендної плати за користування земельними ділянками, що знаходяться в межах села Мостище. 12 Квітня, 2023, 15:00 Калуш Переглядів: 196 Договір оренди двох ділянок у селі Мостище має укласти Калуська районна державна адміністрація Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Йдеться про дві земельні ділянки сумарною площею близько 0,7 га, на яких знаходиться майно Калуської ТЕЦ. Як пояснив начальник управління земельних відносин Володимир Мельник, більша частина землі під Калуською ТЕЦ розташована на території Калуша. Раніше земельні ділянки знаходилися у користуванні державного підприємства «Калуська ТЕЦ-Нова», а після переходу права власності на майновий комплекс теплоелектроцентралі до ТОВ «Костанза», землю переоформлюють в оренду. Договір оренди земельної ділянки у Калуші уклала Івано-Франківська обласна державна адміністрація, а договір оренди двох ділянок у селі Мостище має укласти Калуська районна державна адміністрація, інформують “Вікна”.

Рішенням міської ради для ділянок у селі Мостище Калуській РДА рекомендували встановити ставку орендної плати у розмірі 3,5% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Аналогічна ставка орендної плати і за земельну ділянку, яку ТОВ «Костанза» орендує у Калуші.

Розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 26 грудня 2022 року було припинено ДП “Калуська ТЕЦ-Нова” право постійного користування земельною ділянкою площею понад 50 га у Калуші та надано її в оренду ТОВ “Костанза” строком на 5 років. Її нормативна грошова оцінка станом на 2022 рік становить понад  130 млн гривень. Таким чином без врахування індексації, при ставці 3,5% ТОВ “Костанза” має сплачувати за оренду земельної ділянки у Калуші понад 4,5 млн гривень на рік або близько 380 тис. гривень на місяць.

Нагадаємо, зараз триває судова суперечка Калуської міської ради з ТОВ «Костанза» щодо стягнення з компанії-власника Калуської ТЕЦ орендної плати за земельну ділянку у Калуші за період з 6 по 30 вересня минулого року. Йдеться про майже 332 млн гривень. Зокрема, у жовтні міська рада звернулася до Господарського суду Івано-Франківської області про стягнення безпідставно збережених коштів в розмірі орендної плати за користування без правовстановлюючих документів земельною ділянкою державної власності, площею понад 50 га. Як відомо, на початку вересня майновий комплекс теплоелектроцентралі перейшов у власність ТОВ «Костанза», однак договір оренди землі не був укладений, відповідно бюджет недорахувався доходу.

Рішенням суду від 16 лютого було задоволено позов міської ради про стягнення орендної плати за вересень.

ТОВ «Костанза» подала апеляційну скаргу на це рішення суду і справа зараз перебуває на розгляді у Західному апеляційному господарському суді. Зокрема, у суді першої інстанції підприємство посилалося на те, що з ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» (а до 26 грудня земля була у користуванні державного підприємства) було укладено договір про відшкодування витрат за фактичне використання земельної ділянки, за яким ТОВ «Костанза» відшкодувала земельний податок за вересень і жовтень у сумі майже 366 тис. гривень, які державне підприємство своєю чергою перерахувало до бюджету громади.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни