Торгові націнки, пальне і пиво. Підприємці Калуської громади озвучили свої проблеми

Відбулася зустріч міського голови Калуської громади Андрія Найди з Радою підприємців міста.

15 Березня,
2022,
09:00
Калуш

Переглядів: 2342


Торгову націнка на соціально важливі продукти у розмірі 10% не дозволяє платити зарплату та оплачувати комунальні послуг

Про подробиці «Вікнам» розповів начальник управління економічного розвитку Калуської міської ради Юрій Соколовський.

Зокрема, міська влада звернулася до підприємців з проханням відновлювати роботу, зокрема, відкривати крамниці, адже це робота для людей, зарплати, податки тощо. Тим більше, що зараз у Калуші є багато вимушених переселенців, які мають можливість і хочуть купувати одяг, предмети першої необхідності тощо.

Були і пропозиції від підприємців. Зокрема, від тих, які торгують продуктами харчування. Зараз встановлено максимальну торгову націнку на соціально важливі продукти у розмірі 10%. Для роздрібної торгівлі це надто мало і може дійти до закриття бізнесів: така націнка не дозволяє платити зарплату, оплачувати комунальні послуги тощо. Підприємці порахували: для того, щоб можна було заробити на базові потреби, торгова націнка має становити 15%.

Ще одне питання болісне для малого бізнесу — обмеження у відпуску пального на автозаправках: зараз це 20 літрів. І підприємства, зокрема, ті, що випікають хліб і розвозять свою продукцію не лише по громаді, але й доставляють її в інші громади, стикаються з великими проблемами: машині потрібно кілька разів на день ставати у чергу на заправці. Тому часто до віддалених точок доставити свою свіжу продукцію вони не встигають. Тож, бізнес пропонує, наприклад, запровадити для малого бізнесу талони, за якими можна буде заправити машину на 50 літрів.

Також представники малого бізнесу нарікали на заборону продажу пива. Чимало підприємців закупили пиво, а реалізувати його не можуть. На відміну від інших алкогольних напоїв пиво має короткий термін придатності, відтак заборона загрожує бізнесу великими збитками.

Як відомо, з 14 березня обласна військово-цивільна адміністрація таки дозволила продаж пива. Проте, за словами Юрія Сколовського, офіційного документа про це ще не надходило.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни