Ткаченко розповів про мільярдні збитки у сфері культури

Ткаченко розповів про мільярдні збитки у сфері культури

Фото: facebook.com/Тетяна Сосновська Зруйнований музей Сковороди

Збитки у сфері культури оцінюються приблизно у $7 млрд: не тільки через бомбування, а й через втрату доходів і всього іншого.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в ексклюзивному інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна повідомив, що збитки у сфері культури через війну в Україні становлять майже $7 млрд.

“Збитки у сфері культури ми оцінюємо наразі приблизно у $7 млрд. І це не тільки через бомбування, а взагалі втрату доходів і всього іншого. Тому коли ми говоримо про відновлення, то завжди звертаємо увагу на те, що відновлення також має відбуватися у сфері культури”, – підкреслив міністр.

На думку Ткаченка, принаймні в останні півроку в Україні зросло розуміння вагомості культури.

“Розуміння того, що культура, можливо, третя після МОЗу і МОНу, але є складовою державних пріоритетів, присутнє”, – зазначив міністр.

Одним із завдань суспільства Ткаченко вважає збереження талантів і культурного середовища.

“Люди потребують культури: ми бачимо збільшення на 10% відвідуваності культурних подій впродовж війни, порівняно з 2021 роком – з 50% до 60%. Це означає, що люди хочуть читати, хочуть відвідувати театри, принаймні відчувати смак звичайного мирного життя, яке було до широкомасштабної війни”, – сказав керівник Мінкульту.

Ткаченка радує той факт, що питання культури актуальне для керівниктва держави.

“Я бачу і з виступів президента, колег з уряду і депутатів, що питання культури постало тепер у порядок денний як актуальне”, – підсумував міністр.

Нагадаємо, нещодавно в Мінкульті назвали кількість пошкоджених чи знищених пам’яток.

Раніше у Мінкульті заявили, що окупанти вивезли з України десятки тисяч культурних цінностей. При цьому точна кількість вкраденого невідома.

 Три пам’ятники Херсона убезпечили від обстрілів РФ

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни