Тисячу кубометрів деревини — для лікарень та навчальних закладів. Як у Надвірнянській громаді заготовляють дрова на зиму

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Понад 600 заяв на отримання дров для опалення отримали працівники філії "Надвірнянське лісове господарство" Державного підприємства "Ліси України", що на Івано-Франківщині. Приблизно 1000 кубометрів деревини вже заготовили для лікарень та навчальних закладів.

Про це кореспондентці Суспільного розповів головний лісничий установи Михайло Бойко.

За його словами, для того, щоб задовольнити заявників потрібно заготовити приблизно 6 тис. кубометрів дров. Щоб отримати їх у лісгоспі, необхідно написати відповідну заяву, оплатити замовлення, отримати дозволи у лісничих і домовитися про день, місце та час завантаження. Малозабезпечені або багатодітні родини можуть написати заяву до сільської чи селищної ради та отримати грошову допомогу на закупівлю дров.

"Для населення у нас менша ціна, аніж для підприємців. Твердолистяні породи коштують 950 грн за кубометр. Якщо порівняти з торішнім розрахунком, то цінова політика збільшилася приблизно на 50 грн", — говорить Михайло Бойко.

Головний лісничий філії “Надвірнянське лісове господарство” Михайло Бойко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У селі Красна Надвірнянського району живуть понад 3500 людей, каже староста Іван Дем’янів. Населений пункт не газифікований, тож люди мусять запасатися дровами.

Місцевий ліцей, в якому навчаються понад 450 дітей, забезпечений паливом, каже його директор Федір Кухарчук. Дрова та вугілля замовляє й оплачує департамент освіти. До опалювального сезону 2023-2024 років заклад готовий.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Перебою у постачанні вугілля й дров протягом останніх років не було. На цей час нам завезли 75 кубометрів дров та 40 тонн вугілля", — говорить Федір Кухарчук.

80-річна жителька села Василина Наливайко опалює свою квартиру дровами. Жінка живе сама.

Василина Наливайко і Ганна Капущак живуть у селі Красна. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Вона порахувала, що на опалювальний сезон їй потрібно приблизно п'ять фірФі́ра — діалектна назва воза, підводи. дров. Їхня приблизна вартість — 10 тис. грн. І це лише за те, щоб їх привезли.

"Минулого року за 1,5 тис. грн порізали. А треба ще поколоти їх — це ще 800 грн", — каже Василина Наливайко.

Сусідка жінки — 88-річна Ганна Капущак показує свою домівку. Вона говорить, що розвантажити та порізати дрова просить молодих людей зі села. За кожну послугу платить до 500 грн.

"Треба платити. Вони тим живуть, що людям допомагають. То й мусимо", — пояснює Ганна Капущак.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни