Тим, хто на лініях з критичною інфраструктурою. На Прикарпатті очільники міст та сіл частково відповідатимуть за вимкнення світла

Очільник міста і сільський голова частково відповідатимуть за вимкнення електроенергії.

Про це в етері радіо «Західний полюс» повідомив директор філії «Центральна» АТ «Прикарпаттяобленерго» Ігор Пархуць, передає Фіртка.

«Нещодавно (27 грудня — ред.) відбулася Рада оборони Прикарпаття, де прийняли рішення, що на голів міських, селищних покладені зобов’язання, щоб вони ці вимкнення здійснювали також з управляючими компаніями чи ОСББ.

Цей процес не є простий. Зараз ми активно з містом працюємо. Напрацьовуємо списки об’єктів, які будуть вимикати, модель, як це працюватиме. І, найімовірніше, найближчим часом почнемо ці графіки застосовувати», — зазначив Пархуць.

За його словами, для міських очільників та голів територіальних громад підготують списки з конкретними будинками, які треба буде вимикати. 

Зокрема, з метою дотримання соціальної справедливості Радою оборони області прийняли рішення долучити до графіків вимкнень мешканців та бізнес, які живляться від однієї лінії із котельнями та лікарнями.

«Відповідно до цього розроблять графік. Ці вимкнення будуть проводитися у «ручному режимі» безпосередньо у щитових будинків, оскільки дистанційно проводити вимкнення немає технічної змоги.

Саме вимкнення вкрай просте: маємо багатоквартирний будинок, в якому є щитова та відповідно кожна компанія, на чийому балансі цей об’єкт, змушена буде в певний час вимкнути світло, а згодом увімкнути», — уточнив директор.

Наразі енергетики готують списки з конкретними адресами, які будуть підпадати під ці вимкнення. Про графіки вимкнень і день з якого вони будуть застосовуватися мешканців повідомлять додатково балансоутримувачі будинків, додатково будуть проінформовані і юридичні особи, які підпадатимуть під графік вимкнень.

Нагадаємо, прикарпатські енергетики пояснили, чому не складають графіки вимкнення світла на тиждень.

Зауважимо, що першочергово енергетики забезпечують живленням об’єкти критичної інфраструктури. Решту дозволеної потужності розподіляють на величину черг. З графіком увімкнення світла на 18 січня можна ознайомитись за посиланням. Дізнатись свою чергу можна за особовим рахунком, а також у чат-боті Viber під кнопкою «Відсутнє світло».

Водночас енергетики спрогнозували, скільки ще триватимуть відключення світла на Прикарпатті. Так, такі відключення будуть до кінця опалювального сезону, ймовірно, десь до початку квітня.

Нагадаємо, відомо де в разі екстрених ситуацій в Івано-Франківську можна набрати води.

Попри це, очільник міста Руслан Марцінків радить готуватися до найгіршого, рекомендує знайти місцеперебування в сільській місцевості або в індивідуальних будинках.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни