Тільки за втручання Калуського центру правової допомоги військовослужбовицю поновили на роботі

Військовослужбовицю поновили на посаді після незаконного звільнення та відшкодували середній заробіток з 26 грудня 2017 року по 19 липня 2022 року. 22 Березня, 2023, 19:00 Калуш Переглядів: 965 Ілюстроване фото. Олену звільнили з посади медичної сестри коледжу у зв’язку укладенням контракту на військову службу Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, нашу незалежність відстоюють незламні захисники – військовослужбовці. Вони мужньо боронять українську землю від загарбників. Але навіть вони, будучи на фронті стикаються з буденними проблемами, щодо порушення своїх прав, розповіли “Вікнам” у Калуському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Так, пані Олена покинули свою цивільну роботу та уклала контракт із Збройними Силами України. Проте роботодавцю стало економічно невигідно утримати її у своєму штаті і 26 грудня 2017 року Олену звільнили з посади медичної сестри коледжу у зв’язку укладенням контракту про проходження військової служби.

Після звільнення із військової служби Олена терміново звернулася до Калуського місцевого центру з надання БВПД, щоб якнайшвидше розв’язати дану проблему, оскільки її незаконно звільнили  з цивільної посади  тоді, коли вона перебувала на службі у Збройних Силах України за контрактом. Калуський місцевий центр з надання БВПД призначив пані Олені головного юриста Калуського бюро правової допомоги Богдана Побігуна.

Головний юрист направив запити у органи державної влади та до роботодавця з метою перевірки необхідної інформації і отримання відповідних документів по даній справі. Також було складено заяву до роботодавця про поновлення на роботі та відшкодування збитків. Однак необхідного результату не було досягнено.

Тоді адвокат Богдан Побігун зібрав всі необхідні документи по справі та звернувся до суду із позовною заявою про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Дослідивши матеріали цивільної справи, Івано-Франківський міський суд вважає, що, не зважаючи на те, що військовослужбовицю було звільнено з військової служби в запас 24 квітня 2022 року, на неї продовжують поширюватися гарантії, встановлені ст. 119 Кодексу законів про працю, які, з урахуванням змін до цієї статті, повинні були тривати в частині збереження середнього заробітку — до 19 липня 2022 року.

За таких обставин суд визнав незаконним та скасував наказ, яким було звільнено Олену, з посади сестри медичної коледжу з 26 грудня 2017 року, у зв’язку із укладенням контракту про проходження військової служби, з поновленням її на вказаному робочому місці.

7 лютого 2023 року суд задовольнив позов пані Олени. Рішення суду набрало законної сили.

Раніше центр правової допомоги допоміг калушанці захистити своє право на пенсію за віком.

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який розташований за адресою: 77301, м. Калуш, вул. Бандери, 18, ІІ поверх, тел. 03472-6-66-93, 066-191-08-31.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни