The Washington Post: Україна планувала таємні атаки на сили РФ в Сирії – Новини України

The Washington Post: Україна планувала таємні атаки на сили РФ в Сирії - Новини України

Фото: SANA/REUTERS

Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України планувало проведення таємних атак на російські сили в Сирії. Як пише The Washington Post, інформація про це є в документах, що були оприлюднені під час витоку даних з Пентагону.

За даними видання, у  секретних документах Пентагону нібито йде мова про підготовку ГУР ударів по російських військах та найманцям ПВК Вагнер у Сирії. Крім того, відмічається, що в ударах повинні були приймати участь курдські формування. Але у грудні президент Володимир Зеленський наказав зупинити підготовку операції.

Журналісти додали, що основна мета відкриття нового поля бою була у тому, щоб нанести російській армії та групі Вагнера, яка активно діє у Сирії, збитків та втрат, що, ймовірно, змусило б Москву передислокувати свої ресурси з України. Також у  документі йде мова про те, що Зеленський призупинив планування у грудні, однак у майбутньому таку операцію нібито могли провести.

 Видання повідомило, що начальник ГУР Кирило Буданов відмовився від коментарів. Проте, представник SDF Фархад Шамі у коментарі виданню заявив, що “документи, про які ви говорите щодо наших сил, не є реальними”, а також, що сили SDF “ніколи не були стороною у російсько-українській війні”.

Як повідомлялось раніше, на початку квітня в соцмережах була виявлена значна кількість секретних документів Пентагону, пов’язаних із конфліктом в Україні. Для з’ясування обставин цього інциденту Міністерство юстиції та Федеральне бюро розслідувань розпочали спільне розслідування.

За результатами дослідження, яке тривало приблизно тиждень, було затримано 21-річного військовослужбовця ВПС Національної гвардії США під ім’ям Джек Тейшейра. Він був звинувачений у витоку конфіденційної інформації військової розвідки та незаконному копіюванні та передачі секретних матеріалів

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни