The New York Times заявила про новий злив американських документів про Україну – Новини України

The New York Times заявила про новий злив американських документів про Україну - Новини України

Фото: REUTERS/Oleksandr Klymenko

У соціальних мережах з’явилася нова партія секретних документів, у яких докладно викладаються секрети американської національної безпеки щодо України, Близького Сходу та Китаю. Про це повідомила газета The New York Times.

Нова порція секретних документів з’явилася у п’ятницю, коли видання заявило про можливий злив у мережу документів, що стосуються весняного наступу ЗСУ.

У новій порції може бути понад 100 конфіденційних документів, що може завдати величезної шкоди. Високопоставлений співробітник розвідки назвав витік «кошмаром для П’яти очей», маючи на увазі США, Велику Британію, Австралію, Нову Зеландію та Канаду, які широко використовують розвіддані. Один слайд, датований 23 лютого, позначений як “Секретно/не дозволено”, що означає, що він не призначений для передачі зарубіжним країнам.

Міністерство юстиції заявило, що розпочало розслідування витоків і перебуває на зв’язку з міністерством оборони, але відмовилося від подальших коментарів. Мік Малрой, колишній високопоставлений співробітник Пентагону, заявив, що витік секретних документів є «значним проломом у системі безпеки», який може завадити військовому плануванню України.

– Оскільки багато з них були фотографіями документів, схоже, що це був навмисний витік, зроблений кимось, хто хотів завдати шкоди зусиллям України, США та НАТО, – сказав він.

Конфіденційні слайди брифінгів про Китай, Індо-Тихоокеанський військовий театр, Близький Схід та тероризм були виявлені в Твіттері та на інших сайтах.

У п’ятницю The New York Times заявила, що Пентагон розслідує можливий витік документів про весняний контрнаступ ЗСУ на сході та півдні України. У той же час вони змінені в частині втрат Росії та України. Для Росії – занижені, а для України перебільшені.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у своєму твіттері заявив про спробу Москви зірвати український контрнаступ і деградацію російської розвідки. Президент України Володимир Зеленський провів Ставку Верховного головнокомандувача, на якій обговорили недопущення витоку інформації про контрнаступ.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни