Терористи засудили правозахисника Максима Буткевича до 13 років колонії, — ЗМІ

Так звані «суди» тичасово окупованих росіянами частин Донецької та Луганської областей засудили правозахисника, журналіста та військовослужбовця Максима Буткевича до 13 років ув’язнення. 10 Березня, 2023, 13:30 Україна Переглядів: 195 Максим Буткевич є одним із засновників «Громадського радіо». Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомляє російське видання «Новая газета Европа» з посиланням на Слідчий комітет Росії, інформує “Детектор.Медіа”

Також окупанти засудили двох військовослужбовців ЗСУ Віктора Похозея та і Владислава Шеля до 8,5 та 18,5 років ув’язнення відповідно.

Окупанти обвинувачують українців у «жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні у збройному конфлікті заборонених методів». Буткевича так званий «суд» вважає  винним у «замаху на вбивство двох осіб» та «умисному ушкодженні чужого майна».

Максим Буткевич у червні 2022-го потрапив у російський полон в районі Золотого і Гірського у Луганській області. У Міноборони Росії підтвердили, що його тримали в полоні на тимчасово окупованій території Луганської області.

До великої війни Буткевич займався правозахисною і журналістською діяльністю. Був координатором та співзасновником проєкту «Без кордонів», спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі. Співзасновник Центру прав людини ZMINA. Входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.

Максим Буткевич є одним із засновників «Громадського радіо». Як журналіст співпрацював з ВВС та з українськими телеканалами.

У березні 2022 року вступив до лав ЗСУ

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни