Тероборона, енергомодернізація та проблеми економіки: у Харкові відбувається Конгрес місцевих територіальних громад

У місті Харків триває засідання Конгресу територіальних громад.

Зібрання відбувається за участю Президента України, представників Асоціації міст України, голів обласних та районних державних адміністрацій, керівників територіальних громад України, повідомляє Фіртка.

Про основні питання, що обговорюються на зібранні, повідомив в ході відеовключення у фейсбуці Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Зі слів очільника міста, основними питаннями, які розглядаються на Конгресі, є: питання організації територіальної оборони, реалізації програми «Велика енергомодернізація», економічні загрози (інші кризові явища в економіці), а також питання недофінансування підвищення заробітної платні медичним працівникам тощо.

Одним з ключових питань форуму стало питання організації в Україні та регіонах системи територіальної оборони.

«Щодня, а тим паче зараз, має бути повна взаємодія влади всіх рівнів і повне розуміння зони своєї відповідальності – з боку ОДА і РДА, обласних і районних рад та інших представників місцевого самоврядування для побудови дуже ефективної моделі територіальної оборони й національного спротиву. Це надійний тил для професійної й добре оснащеної армії, що разом становлять основу нашої держави, сильної держави», – сказав Президент України Володимир Зеленський у вступному слові на засіданні президії Конгресу.

Як зауважив своєю чергою міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, саме питання тероборони стало визначальним щодо вибору місця проведення зібрання.

«Це така перша подія. Зрозуміло, чому відбувається у місті Харкові, тому що це прикордонна зона нашої держави. Тішимося, що буде велике представництво – усі мери міст, голови адміністрацій, міністерства – розуміємо про необхідність координації цих важливих дій.

Міський голова нагадав, що в місті Івано-Франківську та в Івано-Франківському районі сьогодні створені та комплектуються особовим складом окремі батальйони територіальної оборони.

Нагадаємо, сьогодні на Прикарпатті створено управління 102 окремої бригади та 7 окремих батальйонів територіальної оборони (по одному у кожному районі та один – в обласному центрі).

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни