Тернополянка зареєструвала петицію про розірвання договору оренди Почаївської лаври

На сайті Кабінету Міністрів України 18 січня зареєстровано петицію щодо розірвання договору оренди Почаївської лаври з УПЦ московського патріархату. 23 Січня, 2023, 13:30 Україна Переглядів: 337 Зауважимо, що Анна Войтович уже не перший рік веде боротьбу з церквою московського патріархату. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Автором петиції є громадська активістка та волонтерка Анна Войтович, пише “0352.ua”.

У петиції зазначається:

“В Україні вже майже рік йде війна, УПЦ московського патріархату провадить відверту антиукраїнську пропагандивну діяльність і всіляко підтримує ворога.

Комплекс споруд Почаївської Свято-Успенської Лаври, що на Тернопільщині досі перебуває під цілковитою владою російської православної церкви, незважаючи на численні порушення пам’яткоохоронного законодавства, чого варте лише будівництво гігантського собору-новобуда та п’ятиповерхового готелю.

Кожен повинен воювати на своєму фронті і поки наші воїни захищають країну на передовій, ми повинні боротися тут, на місцях, і викорінювати усе російське з нашого життя”.

Зауважимо, що Анна Войтович уже не перший рік веде боротьбу з церквою московського патріархату. Так, у 2019 році в Почаєві Анна разом з однодумцями старалася переконати мешканців міста та парафіян, що нам потрібно рухатися від «русского мира», починаючи з найпростішого, переходу на григоріанський календар і святкування Різдва з усім світом 25 грудня. Дане рішення мало стати першим кроком відходу від російської пропаганди та фсб-шних отців.

Але тільки через рік повномасштабної війни, вже на державному рівні починаються реальні кроки у боротьбі з московським патріархатом в Україні, а у ПЦУ анонсували Собор щодо Різдва і повну календарну реформу, а Кабмін вніс законопроєкт до Верховної ради України щодо повної ліквідації російської церкви на території нашої держави.

Як зазначає Анна, “дуже соромно і дуже дивно, що на Тернопільщині досі процвітає московський патріархат і в час війни відбувається хресна хода адептів русского міра! Потрібно покласти цьому край!”.

Станом на 23 січня петицію підписали 973 особи з 25000 необхідних.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни