Територіальні поступки. Що пропонують в НАТО для УкраїниСюжет

Територіальні поступки. Що пропонують в НАТО для УкраїниСюжет

Фото: Офіс президента Зустріч Президента України з Генеральним секретарем НАТО в Києві в квітні

Україна може стати членом НАТО в обмін на території, захоплені росіянами, запропонував керівник штабу Альянсу.

Сьогодні начальник штабу НАТО Стіан Єнссен допустив, що Україна може приєднатися до Альянсу в обмін на території, захоплені Росією, і це може послужити закінченням війни. На таку неочікувану заяву вже відреагували в Києві та Москві.

Територіальні поступки

“Я вважаю, що одним із рішень може бути відмова України від своїх територій в обмін на членство в НАТО”, – сказав Єнссен, передає норвезька газета VG.

Він зазначив, що зараз ведуться дискусії щодо майбутнього статусу України в Альянсі після війни, включно з варіантом відмови Києва від своєї території.

“Я не кажу, що це має бути саме так. Але це може бути можливим рішенням”, – уточнив Єнссен.

Водночас він зауважив, що Україна “сама повинна вирішити, коли і на яких умовах вона хоче йти на переговори”.

“Росія веде величезну військову боротьбу, і здається нереальним, що вона зможе захопити нові території. Зараз радше питання в тому, чи вдасться Україні повернути своє”, – зазначив Єнссен.

Що кажуть в Україні

Спікер Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив, що “розмови про вступ України до НАТО в обмін на відмову від частини українських територій є абсолютно неприйнятними”.

“Завжди виходили з того, що Альянс, як і Україна, територіями не торгують. Свідома чи несвідома участь посадовців НАТО у формуванні наративу про можливість відмови України від своїх територій грає на руку Росії”, – написав Ніколенко у Facebook.

На його думку, в інтересах євроатлантичної безпеки – обговорювати пришвидшення перемоги України та набуття нею повноправного членства в НАТО.

В свою чергу радник глави Офісу президента Михайло Подоляк назвав ідею Стіана Єнссена “поганим миром” та “тріумфом Путіна”.

“Розміняти територію на парасольку НАТО? Дивно. Тобто свідомо піти на програш демократії, заохочення глобального злочинця, консервацію російського режиму, знищення міжнародного права й обов’язкове перенесення війни на інші покоління. Бо чому Росія, не програвши, має добровільно відмовитися від провокацій, гібридів, традиційної поведінки? Очевидно, що, якщо Путін не зазнає нищівної поразки, політичний режим у Росії не зміниться, а воєнні злочинці не понесуть покарання, війна обов’язково повернеться зі збільшеними апетитами Росії”, – написав у Twitter Подоляк.

За його словами, спроби зберегти світовий порядок через формат нового “розподілу Європи”, зокрема з парасолькою НАТО, і встановити “поганий мир” не пренесуть світу мир, а лише ганьбу і нову війну.

“То навіщо тоді пропонувати бажаний для Росії сценарій заморожування замість пришвидшення постачання зброї? Не треба заохочувати вбивць жахливими індульгенціями”, – додав Подоляк.

Реакція Кремля

У Москві ідею про територіальні поступки України прокоментував заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв.

“Ідея цікава. Питання тільки в тому, що всі їхні (України – ред.) території – дуже спірні. І для заходу в блок київській владі потрібно буде відмовитися навіть від самого Києва, столиці Стародавньої Русі. Ну а столицю їм доведеться перенести до Львова”, – написав Медведєв.
 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни