Телескоп Вебба відобразив захоплююче галактичне злиття Arp 220 – Новини України

Телескоп Вебба відобразив захоплююче галактичне злиття Arp 220 - Новини України

Фото: nasa.gov

Зіткнення двох спіральних галактик сяє в інфрачервоному світлі світлом понад трильйон Сонців. Для порівняння: наша галактика Чумацький Шлях має набагато скромнішу світність – близько десяти мільярдів Сонць. Кожне з об’єднаних галактичних ядер оточене кільцем, що обертається, і випромінює яскраве світло, яке Вебб зафіксував в інфрачервоному діапазоні, повідомляє NASA.

Це зіткнення отримало загальну назву Arp 220. Воно призвело до потужного вибуху зіркоутворення. Розташоване воно на відстані 250 мільйонів світлових років у сузір’ї Змії. Arp 220 є 220-м об’єктом в Атласі дивних галактик Халтона Арпа. Це найближчий ULIRG і найяскравіше з трьох найближчих до Землі галактичних злиттів.

Зіткнення двох спіральних галактик почалося близько 700 мільйонів років тому. Це викликало величезний спалах зореутворення. Близько 200 величезних зоряних скупчень розташовані в наповненій запорошеній області приблизно 5000 світлових років у поперечнику (приблизно 5 відсотків діаметра Чумацького Шляху). Кількість газу в цій крихітній області дорівнює всьому газу в усій галактиці Чумацький Шлях.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни