Телескоп Хаббл з нагоди свого 33-річчя зробив унікальне фото зірок у хмарах – Новини України

Телескоп Хаббл з нагоди свого 33-річчя зробив унікальне фото зірок у хмарах - Новини України

Фото: nasa.gov

Астрономи святкують 33-ту річницю запуску космічного телескопа Хаббл NASA, зробивши ефірну фотографію сусідньої області зіркоутворення, NGC 1333. Туманність знаходиться в молекулярній хмарі Персея і знаходиться приблизно за 960 світлових років від нас. Про це повідомляє NASA.

Яскраве зображення Хаббла, продемонстроване завдяки його унікальній здатності отримувати зображення від ультрафіолетового до ближнього інфрачервоного світла. Він розкриває шипучий котел газів, що світяться, і чорного, як смола, пилу, що збовтується і розноситься кількома сотнями новостворених зірок, укладених у темну хмару. Щоб зробити це зображення, Хаббл “придивився” крізь завісу пилу на край гігантської хмари холодного молекулярного водню – сировини для створення нових зірок та планет. Зображення підкреслює той факт, що зіркоутворення – безладний процес у Всесвіті.

Хаббл був виведений на орбіту навколо Землі 25 квітня 1990 року астронавтами NASA на борту космічного корабля “Діскавері”. Сьогодні легендарний телескоп провів близько 1,6 мільйона спостережень майже 52 000 небесних цілей. Усі його дослідження Всесвіту зберігаються для публічного доступу у Науковому інституті космічних телескопів у Балтіморі, штат Меріленд.

 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни