Театр “Силентіум” за п’ять років втілив у життя 22 постановки

2 квітня в палаці культури «Юність» відбулася прем’єра вистави «Русалонька» за мотивами твору Ганса Крістіана Андерсена. Постановку представив молодіжний експериментальний театр «Силентіум», який цьогоріч відзначив своє п’ятиріччя. А віднедавна творчий колектив може похвалитися ще одним важливим здобутком — присвоєнням звання «народного». 03 Квітня, 2023, 19:00 Калуш Переглядів: 249 До нової вистави залучені 18 акторів — студенти коледжів та ліцеїв міста. Фото: Міська рада Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

У коментарі «Вікнам» керівник театру Дмитро Карачун пригадав історію створення театру. Все розпочалося 17 березня 2018 року. Тоді з ініціативи ГО «Творче об’єднання «АртКін» на базі палацу культури «Юність» заснували любительське об’єднання — молодіжний театр «Силентіум». Першою виставою була мімічна драма — «Адам і Єва», з якою об’їздили багато фестивалів та конкурсів та отримали визнання на професійному рівні. Так, за 5 років вдалося втілити в життя 22 постановки, що є свідченням великої працелюбності та професіоналізму.

«Натхнення приходило, постановки створювалися. Сильна команда мене завжди надихала. Як казав Богдан Ступка, роби справу чесно, з душею — і твоє до тебе прийде», — каже Дмитро Карачун.

Режисер зазначив, що впродовж творчої діяльності були і важкі часи, зокрема період ковіду, а тепер і війна. Проте жодного разу не виникало бажання припинити працювати. Зокрема, на початку повномасштабної війни театр організовував вистави для того, щоб підтримати людей, які втікали від війни.

«Перешкоди додають якоїсь наснаги, сил і бажання ще більше робити. Коли почалося вторгнення, спочатку було незрозуміло, що робити. Але коли до Калуша почали приїжджати переселенців і треба було їх розрадити і прийняти в свою громаду, ми почали діяти», — каже Дмитро Карачун.

У постійному складі театру «Силентіум» — 23 акторів. Школу театру пройшли вже близько 40 випускників. Дехто з них обрав акторський шлях. Наприклад, випускник театру родом з Болехова Олександр Мицак вступив на акторське відділення до Києва. Хлопець вже встиг знятися у фільмі «Довбуш» та мав епізодичну роль у відомій українській комедії «Скажене весілля». Інші — обрали професії не пов’язані з акторством, є і ті, хто воює на передовій, каже Дмитро Карачун.

Щодо прем’єрної вистави «Русалонька», то її створили в стилі середньовічної балади. Це не дитяча казка, а молодіжна вистава. Тут порушені теми кохання, зради, вірності, самопожертви. А ще в постановці залучений тіньовий театр, багато музики, танців і навіть звучатиме пісня.

Сюжет той же, що і в однойменній казці Ганса Крістіана Андерсена. Події відбуваються в XIII столітті. Проте немає морської відьми — є земна. Допомагає Русалоньці закоханий бродячий музикант, який готовий життя віддати заради коханої.

У виставі залучені 18 акторів. Це студенти Фахового коледжу культури та мистецтв м. Калуша, Калуського політехнічного фахового коледжу та учні ліцею №6 і ліцею імені Дмитра Бахматюка.

Міський голова Андрій Найда привітав театральну родину «Силентіуму» та нагородив керівника Дмитра Карачуна грамотою за участь в культурному житті міста та вагомий внесок у розвиток акторської діяльності. А ще учасники трупи приємно здивували глядачів кавером на пісню гурту «Антитіла», в якому актор танцював в костюмі торта.

На виставі в благодійну скриньку на потреби ЗСУ було зібрано 1200 гривень.

Ірина БОРАЧОК, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни