“Таких людей уже не роблять”. Помер 93-річний поет Дмитро Павличко

29 січня у віці 93 років помер український поет, перекладач, літературний критик, публіцист, шістдесятник, громадсько-політичний діяч Дмитро Павличко. 30 Січня, 2023, 08:30 Україна Переглядів: 153 Дмитро Павличко народився на Прикарпатті, у мальовничому гірському селі Стопчатові Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомив голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський:

“Сьогодні (29 січня. — Авт.) ввечері помер Дмитро Павличко. Мені щойно про це повідомив Богдан Горинь з посиланням на доньку письменника. Світла пам’ять і Царство небесне, шановний і дорогий Дмитре Васильовичу”.

Інформацію про смерть Павличка підтвердила його онучка Богдана Павличко:

“Дмитро в раю. Таких людей уже не роблять. Наші стосунки ніколи не були простими. Ми сварились. Завжди мирились. Найкращі дні були спокійні, з дітьми. Війна забрала у нас 11 місяців і пережити це найважче”.

Дмитро Васильович Павличко — український поет, перекладач, літературний критик, публіцист, шістдесятник, громадсько-політичний діяч, Герой України. Кавалер ордена князя Ярослава Мудрого IV, V ступеня, ордена «За заслуги» III ступеня, ордена Свободи, лавреат Національної премії імені Тараса Шевченка.

Дмитро Павличко народився на Прикарпатті, у мальовничому гірському селі Стопчатові.

Саме цьому талановитому автору належать слова відомої у всій Україні й далеко за її межами пісні «Два кольори», яка є символом безмежної любові до свого роду та Батьківщини.

Нащадки пам’ятатимуть Дмитра Павличка як людину, котра долучилася до створення громадсько-політичної організації «Народний рух України», що відіграла одну з ключових ролей у відновленні Незалежності України у 1991 році. А ще як народного депутата, професора НаУКМА, посла України в Словаччині та Польщі, першого голову Товариства української мови імені Тараса Шевченка та голову Української всесвітньої координаційної ради.

“Висловлюю щирі співчуття родині поета, нехай Господь упокоїть його світлу душу і подарує Царство небесне. Світла пам’ять Дмитру Павличку”, — йдеться в повідомленні голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації — начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни