Судове засідання у справі псевдоволонтера Віталія Хемича перенесли на 22 березня

На 28 лютого Калуським міськрайонним судом було призначено продовження розгляду справи про обвинувачення у незаконному використанні благодійних пожертв з метою отримання прибутку та шахрайстві (ч.3 ст. 201-2, ч.1 ст. 190, ч.2 ст. 190 Кримінального кодексу України). Йдеться про справу у якій обвинуваченим є Віталій Хемич. 01 Березня, 2023, 14:00 Калуш Переглядів: 449 Судове засідання 28 лютого відклали за клопотанням адвоката Віталія Хемича Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Нагадаємо, попереднє судове засідання відбулося 22 лютого. Тоді суд завершив допит свідків (раніше свідчення суду надали потерпілі) та перейшов до дослідження письмових доказів у справі.

Однак, як повідомляє “Інформатор”, судове засідання 28 лютого не відбулося: його відклали за клопотанням адвоката Віталія Хемича. Наступне судове засідання призначено на 22 березня.

30 січня суд вже переносив засідання: тоді адвокат псевдоволонтера захворів.

За даними слідства, з травня по серпень 2022 року Віталій Хемич, позиціонуючи себе волонтером, через соціальну мережу збирав кошти для допомоги Збройним силам України та особам, які потребують допомоги у зв’язку з військовою агресією росії проти України. Повідомляли про те, що задокументовано свідчення 16 потерпілих, які передали обвинуваченому понад 1 млн 734 тисяч гривень, інформують “Вікна”.

23 вересня минулого Калуський міськрайонний суд обрав запобіжний захід щодо Віталія Хемича. За клопотанням прокуратури його було взято під варту строком на 60 діб під заставу у розмірі 198 тисяч 480 гривень. 28 вересня після сплати застави Віталій Хемич вийшов із СІЗО.

Віталію Хемичу загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з конфіскацією майна. Також одна з потерпілих вимагає відшкодування моральної шкоди.

Нагадаємо, що у суді свідчив переможець “Голосу країни” Сергій Лазановський та відома блогерка Тетяна Самбурська.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни