Суди зобов’язали власників торгового центру у Калуші сплатити до бюджету майже 600 тис. гривень

12 червня 2023 Калуський міськрайонний суд виніс рішення у цивільній справі за позовною заявою Калуської міської ради про стягнення безпідставно збережених коштів за використання земельної ділянки в розмірі орендної плати за землю. 14 Червня, 2023, 09:00 Калуш Переглядів: 1843 Йдеться про торговий центр, де зокрема займають приміщення магазини АТБ, “Фокстрот”, “Копійочка” Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

«У позовній заяві стверджується, що відповідачка набула права часткової власності на торговий комплекс  в м. Калуші. Це нерухоме майно знаходиться на земельній ділянці комунальної власності, площею 0,2670 га. А відповідачка використовує землю як власник нерухомого майна, яке на ній знаходиться. При цьому правовстановлюючих документів на землю відповідачкою не оформлено. Таким чином, відповідачка використовує земельну ділянку без достатньої правової підстави.

Калуською міською радою з урахуванням площі земельної ділянки та її нормативної грошової оцінки розраховано розмір недоотриманої орендної плати пропорційно до частки власності відповідачки у нерухомому майні за фактичне використання земельної ділянки комунальної власності.

Згідно з інформацією фінансового управління Калуської міської ради за користування землею відповідачка повинна сплатити до бюджету 457 367,54 грн.

Суд з’ясувавши обставини викладені у позовній заяві та перевіривши подані документи прийшов до висновків, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню. Одночасно, суд вирішив стягнути з відповідачки 6 860, 51 гривень судового збору», — йдеться у повідомленні Калуського міськрайонного суду.

Як випливає з судового рішення, оренду плату з власниці частини торгового комплексу стягнули за три роки, а саме за період з 1 березня 2020 року по 28 лютого 2023 року. Окрім того, її було повідомлено про відкриття провадження у справі, однак своїм правом подати відзив на позовну заяву власниця торгового центру не скористалася. Тож суд вирішив спір за матеріалами, які були в його розпорядженні, інформують “Вікна”.

Торговий комплекс, про який йдеться, — на вул. Б. Хмельницького, 50, де зокрема займають приміщення магазини АТБ, “Фокстрот”, “Копійочка” й інші. Він має двох власників. Другим власником є ТОВ “Істрейт-Захід”, зареєстроване в Дніпропетровській області (частка власності нерухомого майна 23/100, власність набута у грудні 2016 року. — Ред.). Щодо цього власника Калуська міська рада теж подала позов про стягнення безпідставно збережених коштів за використання земельної ділянки — орендної плати за три останні роки. Суму рахували пропорційно до частки власності нерухомого майна. За рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 8 червня, з ТОВ “Істрейт-Захід” на користь Калуської міської ради має бути стягнуто 133 313,04 гривні орендної плати за землю та 2 619,10 гривні судового збору.

Таким чином за рішенням судів обоє власників торгового центру мають перерахувати до бюджету Калуської громади майже 591 тис. гривень. Судові рішення можуть бути оскаржені в апеляційному порядку.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни