Суд зобов’язав Міноборони виплатити допомогу ветерану з Прикарпаття

Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення на користь мешканця с. Черніїв, зобов`язавши Міністерство оборони України призначити та виплатити йому одноразову грошову допомогу.

20 Січня,
2022,
10:30
Прикарпаття

Переглядів: 232


Ілюстроване фото. Учасник бойових дій був позбавлений одноразової грошової допомоги.

Позивач одержав вогнепальне осколкове наскрізне поранення під час виконання бойового завдання в зоні проведення ООС, інформують “Вікна” з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської державної прокуратури.

У позові повідомляється про те, що військові лікарські комісії Міністерства оборони України неправомірно встановили умови поранення — пов`язане з проходженням військової служби, замість поранення пов’язане із захистом Батьківщини. Згодом учаснику бойових дій встановили втрату 15% працездатності, пов’язаної з захистом Батьківщини. Втім, у призначенні одноразової грошової допомоги відмовили, посилаючись на те, що ступінь втрати працездатності був встановлений пізніше трьох місяців після звільнення з військової служби.

У рішенні Івано-Франківського окружного адмінсуду зазначається:

«Встановлення захворювання, пов’язаного із захистом Батьківщини, звільнення та проходження огляду МСЕК відбувались під час запровадження з березня 2020  року на всій території України карантину. Тоді було обмежено міжміське сполучення, рух транспорту, змінено графіки та режими роботи багатьох державних установ. Введення карантинних обмежень також вплинуло на роботу медичних установ, в тому числі й органів МСЕК».

Суд вважає, що введення карантину обмежило позивача у можливості вчасно звернутись до органів МСЕК для зміни умов поранення:

«А це, в свою чергу, призвело до встановлення йому ступеня втрати працездатності понад тримісячний строк після звільнення та, як наслідок, порушило право позивача на отримання відповідних сум одноразової грошової допомоги».

Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни