Суд зобов’язав Бурштинську ТЕС виплатити 589 тисяч гривень сім’ї загиблого працівника

Галицький районний суд зобов’язав Бурштинську ТЕС виплатити 589 тисяч гривень рідним працівника, що загинув внаслідок нещасного випадку три роки тому. Винним у його смерті суд визнав маневрового диспетчера паливно-транспортного цеху ТЕС. 19 Березня, 2023, 14:30 Прикарпаття Переглядів: 752 Ілюстроване фото. Виплати отримають мати та сестра загиблого. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

23 березня 2020 року на Бурштинській ТЕС був смертельно травмований складач поїздів. Тоді у Бурштинській ТЕС повідомили, що нещасний випадок стався у паливно-транспортному цеху під час подавання вагонів тепловозом до роторного вагоноперекидач, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “Курс”.

У вироку суду від 10 березня йдеться, що диспетчер дав вказівку складачу поїздів зчепити та доставити на вагоноперекидувач 18 вагонів. Однак відповідно до техніко-розпорядчого акту можна подавати лише 16 вагонів. При проведенні маневрових робіт, коли вагони готувались до вивантаження, складач поїздів зайшов в робочу зону вагоноперекидача, де його притисло першим вагоном до стіни. Внаслідок нещасного випадку чоловік помер.

Обвинувачений диспетчер у суді своєї вини не визнав. За його словами, подати 16 вагонів (плюс два вагони вже були на подачі) запропонував складач поїздів. Сказав, що йому так буде швидше і простіше. Обвинувачений погодився. Він висловив рідним загиблого співчуття, але вважає, що не порушував правил безпеки, трудової і виробничої дисципліни. Причини нещасного випадку пояснити не зміг.

Прокуратура також намагалася довести у суді, що складач поїздів був у стані алкогольного сп’яніння, а підсудний повинен був це проконтролювати і відсторонити його від виконання обов’язків.

Судово-токсикологічна експертиза показала у крові загиблого етиловий спирт в концентрації 0,41 проміле. Однак експерти у суді пояснили, що у кожної людини є певна концентрація етилового спирту в організмі. Він виробляється від вживання йогурту чи кефіру. У трупній крові констатують наявність алкоголю від 0,45 проміле. Спеціалісти наголосили, що етиловий спирт в крові у концентрації 0,41 проміле не може вказати, що загиблий вживав алкоголь перед смертю.

Зважаючи на роз’яснення спеціалістів та показання свідків, які не бачили і не чули, щоб загиблий вживав алкоголь на роботі, суд дійшов висновку, що сторона обвинувачення не довела факт перебування загиблого в стані алкогольного сп’яніння.

“Як наслідок, не доведено стороною обвинувачення і не встановлено судом, що обвинувачений не виконав покладені на нього обов`язки в частині контролю за підлеглим і відсторонення його від виконання посадових обов’язків через нетверезий стан”, – йдеться у вироку суду.

Мама та сестра загиблого вимагали у суді стягнути з обвинуваченого та Бурштинської ТЕС 89 100 гривень матеріальної шкоди (витрати на поховання і встановлення надгробного пам’ятника) та відшкодувати кожній по 500 000 тисяч моральної шкоди.

Суд вирішив, що обвинувачений завдав шкоди потерпілим під час виконання трудових обов’язків, тому цивільно-правова відповідальність за завдану шкоду покладається на працедавця – Бурштинську ТЕС.

Так, Бурштинська ТЕС повинна виплатити мамі загиблого 89 100 гривень матеріальної шкоди та 300 000 – моральної. Ще 200 000 підприємство має виплатити його сестрі.

Обвинуваченого суд визнав винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України (порушення правил безпеки на виробництві, що спричинило загибель людей), та призначив йому покарання у виді трьох років позбавлення волі.

Враховуючи позитивну характеристику підсудного та те, що він має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, на підставі статті 75 КК України суд звільнив його від відбування призначеного покарання, встановивши іспитовий строк тривалістю два роки.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни