Суд заарештував голову МСЕК з Хмельницького, у якої знайшли мільйони доларів

У Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові обласної МСЕК з Хмельницького Тетяні Крупі. Раніше в її робочому кабінеті знайшли підроблені медичні документи, списки “ухилянтів” із прізвищами та фіктивними діагнозами. Під час слідчих дій посадовиця викинула дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 07 Жовтня, 2024, 17:30 Україна Переглядів: 357 Тетяні Крупі обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Фото: Еспресо Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Тетяні Крупі обрали запобіжний захід тримання під вартою до 3 грудня цього року з правом внесення застави понад 500 млн грн. Про це з зали судового засідання повідомила кореспондентка “Еспресо” Катерина Галко.

“Суд ухвалив задовольнити і застосувати до підозрюваної Крупи Тетяни запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, до 3 грудня цього року. Водночас визначити альтернативний запобіжний захід у розмірі 165 тисяч, 126 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що еквівалентно 500 млн грн”, зазначила суддя.

Анжеліка Моісєєва, адвокатка Тетяни Крупи, сказала, що наразі не відомо, чи буде за неї хтось вносити заставу.

“Є судове рішення і, безумовно, сторона захисту не згодна з ним та буде його оскаржувати”, додала вона.

Прокурор Офісу генпрокурора Іван Пеліван, додав, що слідчий суддя розглянув клопотання сторони обвинувачення з приводу обрання запобіжного заходу підозрюваної Крупи Тетяни Василівни і оголосив рішення.

“Ми клопотали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Враховуючи, що в цій категорії злочину законодавцем визначено обов’язково визначення розміру застави, то сторона обвинувачення клопотала про визначення альтернативного розміру застави у сумі 500 млн 1 тис. грн. Слідчий суддя врахував доводи обвинувачення у вигляді тримання під вартою з відповідним розміром застави”, — пояснив прокурор.

Підозрюваною у цьому кримінальному провадженні є одна Тетяна Крупа. Щодо інших фактів, які розслідують у провадженні, оскільки триває досудове розслідування, зараз повідомити не може.

“Якщо будуть ще підозрювані, то вони будуть повідомлені про підозру і розгляди запобіжних заходів. Слідчий суддя зазначив про те, що тримання під вартою, а в якому місці буде відбуватися, це не наша прерогатива, як органу прокуратури”, — додав Пеліван.

Що було раніше

ДБР викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина-керівника обласного управління Пенсійного фонду на незаконному збагаченні у великих розмірах, можуть бути причетними інші члени родини. У ДБР уточнили, що син посадовці обіймає керівну посаду у головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області. Йдеться про депутатку Хмельницької обласної ради Тетяну Крупу, яка очолює КЗОЗ  “Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи”. Її син Олександр Крупа очолює Головне управління Пенсійного фонду у Хмельницькій області.  

Пів мільйона доларів викинула через вікно

Вдома у посадовців працівники ДБР знайшли майже 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси та коштовності.

“Правоохоронці знаходили гроші в квартирі практично в кожному куточку — у шафах, шухлядах, нішах. Також вилучено документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовців та відмивання ними грошей через різні бізнес-проєкти”, повідомляють у ДБР.

У відомстві також додали, що під час слідчих дій посадовиця намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно.

Також правоохоронці виявили, що родині топчиновників належать чималі статки. Серед іншого, вони володіють 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 млн грн, готельно-ресторанним комплексом на майже 3 тис. м2 в одному із парків Хмельницького. За кордоном у їхній власності нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина також «накопичила» майже 2,3 млн доларів США. Всі ці статки керівники не внесли до своїх щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Санкція статей передбачає позбавлення волі до 12 років з конфіскацією усього майна.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни