Суд у Києві відхилив позов “Карпатнафтохіму”

Оприлюднено рішення Господарського суду міста Києва у справі за позовом ТОВ «Карпатнафтохім» до Національної поліції України та Бюро економічної безпеки України про спростування недостовірної інформації. 16 Травня, 2023, 18:00 Калуш Переглядів: 870 І Національна поліція України, і Бюро економічної безпеки України заперечили проти задоволення позову Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

“Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачами розміщено інформацію про те, що господарська діяльність позивача пов’язана з російською федерацією, втім це є дифамаційною (обмова, ганьблення, поширення неправдивої інформації. – Авт.) інформацією, чим завдано істотну шкоду діловій репутації позивача”, — зазначено в судовому документі.

Водночас і Національна поліція України, і Бюро економічної безпеки України заперечили проти задоволення позову, вказавши на те, що у їхніх інформаційних повідомленнях (про арешт корпоративних прав на 2,3 млрд гривень та 35 об`єктів нерухомості підприємства, яке пов`’язано з рф) відсутня інформація, яка вказує на ТОВ «Карпатнафтохім», а саме не має жодних найменувань чи інших ідентифікуючих ознак за якими можливо визначити конкретну юридичну особу, інформують “Вікна”.

Суд дійшов висновку, що спірні публікації були здійснені на підставі ухвал суду про накладення арешту та за матеріалами кримінального провадження від 26 травня 2022 року. При цьому, ані самі публікації, ані заголовки до них не містять інформацію, яка б давала змогу ідентифікувати позивача.

«За висновком суду, інформація викладена у спірному Інформаційному матеріалі 1, 2, відображає факти, які встановлені під час досудового розслідування у кримінальному провадженні, що проводиться детективами Бюро економічної безпеки України за участю Національної поліції України, яка здійснює оперативний супровід досудового розслідування. Зміст публікації носить загально-інформаційний характер, у зв`язку з чим відповідачами не порушено принципу презумпції невинуватості», — зазначає суд.

Відтак суд вирішив в задоволенні позовних вимог ТОВ “Карпатнафтохім” до Національної поліції України та Бюро економічної безпеки України про спростування недостовірної інформації відмовити повністю.

Це рішення підприємство може оскаржити в апеляційному суді.

Нагадаємо також, що ТОВ “Карпатнафтохім” також подав схожий до суду на Офіс Генпрокурора і ТОВ “ЄС Продакшен Груп” про спростування недостовірної інформації. Раніше Господарський суд міста Києва вирішив у задоволенні позовних вимог ТОВ “Карпатнафтохім” до Офісу Генерального прокурора відмовити в повному обсязі.

Щодо позову до ТОВ “ЄС Продакшен Груп”, то суд встановив, що у статті на сайті цієї компанії (яка посилається на Офіс Генпрокурора, однак вказує назву підприємства) інформація безпосередньо стосується ТОВ “Карпатнафтохім” та “Карпати Кемікал Бі.Ві.”, є негативною та такою, що завдає шкоди діловій репутації позивачів, а також викладена у стверджувальній формі. Відтак суд задовольнив позовні вимоги до ТОВ “ЄС Продакшен Груп” та зобов’язав цю компанію спростувати недостовірну інформацію.

Однак ТОВ «Карпатнафтохім» не погодився з рішенням суду щодо Офісу Генпрокурора і подав апеляційну скаргу на рішення Господарського суду міста Києва.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни