Суд у Галичі виніс вирок жінці, яка мало не вбила свекруху

Потерпіла отримала тяжке, небезпечна для життя, тілесне ушкодження — проникаючу колото-різану рану задньої поверхні грудної клітки з ушкодженням м’яких тканин, що призвело до розвитку лівобічного пневмогемотораксу та викликало необхідність проведення операцій. 15 Серпня, 2023, 15:30 Прикарпаття Переглядів: 373 Ілюстроване фото. Невістка нанесла ножем удари у ділянки голови, задньої поверхні грудної клітки та лівого плеча Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

В Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднений вирок Галицького районного суду від 9 серпня за результатами розгляду кримінального провадження від 14.05.2023 року за обвинуваченням раніше несудимої жінки за частиною першою статті 121 Кримінального кодексу  України (умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, такий злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років), інформують “Вікна”.

Як встановив суд, злочин було вчинено 13 травня 2023 року. А саме, обвинувачена разом зі своїм чоловіком за місцем свого постійного проживання розпивали алкогольні напої з нагоди святкування дня народження сина. Близько 21.00 між подружжям виник словесний конфлікт, під час якого жінка келихом завдала удар в голову свого чоловіка. Побачивши це, у конфлікт втрутилась мати чоловіка, яка тривалий час перебувала з невісткою у неприязних відносинах. Під час словесного конфлікту свекруха взяла мобільний телефон і, попередивши свою невістку, що йде телефонувати до її матері та у поліцію, вийшла з будинку на подвір’я.

Обвинувачена для того, щоб перешкодити свекрусі у здійсненні телефонних дзвінків, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, взяла зі стола кухонний ніж та вибігла на подвір’я, де, наздогнавши свекруху, умисно нанесла їй ножем декілька хаотичних ударів у ділянки голови, задньої поверхні грудної клітки та лівого плеча. Потерпіла отримала тяжке, небезпечна для життя, тілесне ушкодження — колото-різану рану задньої поверхні грудної клітки з ушкодженням м’яких тканин, що призвело до розвитку лівобічного пневмогемотораксу та викликало необхідність проведення операцій.

У судовому засіданні обвинувачена вину визнала та повністю підтвердила обставини справи. А також зазначила, що зробила для себе належні висновки й зараз перебуває із потерпілою у приязних стосунках. Свекруха у суді вказала, що претензій матеріального та морального характеру до невістки немає та просила її взагалі не карати: жінки примирились і зараз у них добрі стосунки, разом виховують внука, оскільки його батько воює.

Прокурор просив врахувати, що обвинувачена щиро покаялась, сприяла розкриттю кримінального правопорушення, добровільно відшкодувала завдані збитки, має на утриманні одну малолітню дитину та тимчасово не працює і просив  призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років (мінімальна санкція статті Кримінального кодексу)  та звільнити її від призначеного покарання з іспитовим строком тривалістю 2 роки.

Зважаючи на відсутність претензій потерпілої та наявність обставин, що пом’якшують покарання, суд дійшов висновку про наявність достатніх правових підстав для призначення покарання, нижче від найнижчої межі.

Відтак суд ухвалив визнати жінку винуватою у вчиненні кримінального правопорушення та призначив їй покарання у виді позбавлення волі на строк два з половиною роки. Одночасно звільнивши її від відбування покарання з іспитовим строком тривалістю один рік.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни