Суд відправив за грати чоловіка, який кувалдою розтрощив магазин і пошкодив поліцейський автомобіль

Подробиці судового розгляду кримінальної справи оприлюднено на офіційному сайті Калуського міськрайонного суду. 22 Серпня, 2022, 17:00 Калуш Переглядів: 183

Під час розгляду справи було встановлено, що обвинувачений, який раніше був засуджений за вчинення крадіжки, знову вчинив кримінальний злочин, а саме відкрите викрадення чужого майна (грабіж), хуліганство, домашнє насильство, а також таємне викрадення чужого майна (крадіжку), поєднане з проникненням в інше приміщення.

За матеріалами справи обвинувачений в Калуші поблизу крамниці розпивав спиртні напої із своїм товаришем. В ході розмови товариш повідомив обвинуваченому, що у знайомого знаходиться його мобільний телефон, який той забрав. Відтак чоловік вирішив повернути мобільний телефон своєму товаришу – серед ночі він направився до помешкання знайомого свого товариша.

Незважаючи на пізню пору доби та нічний час, почав стукати в двері квартири та став вимагати повернути мобільний телефон погрожуючи при цьому мешканцям квартири пошкодженням вхідних дверей у разі невиконання його вимог.

Потерпіла, яка перебувала в квартирі, відмовилась відчинити двері та впустити непроханого гостя до квартири, тож чоловік ногами пошкодив нижню частину вхідних дверей – в них утворився отвір. Продовжуючи ламати двері та погрожуючи проникненням до квартири, обвинувачений побачив в руках жінки її мобільний телефон марки «Iphone 6», та вирішив його забрати.

Згодом чоловік зайшов до одного з калуських магазинів і там розпочав конфлікт із продавцем. Цього ж дня він з хуліганських спонукань, умисно наніс декілька ударів – кувалдою, яку приніс із собою, по вікнах фасаду магазину, та по склу вхідних дверей. В цей час до магазину під’їхав автомобіль «BMW Х5», який також потрапив під гарячу руку агресивного чоловіка – він підійшов до авто та умисно наніс удар кувалдою по склу на задній пасажирській дверці, а згодом наніс кувалдою ще три удари по кузову автомобіля, розбивши при цьому вікна задньої та передньої дверей автомобіля, чим заподіяв власнику матеріальну шкоду на загальну суму понад 15 тис. гривень.

Окрім того, в серпні 2021 обвинувачений перебував поблизу адміністративного приміщення Калуського районного відділу поліції. Він підійшов до службового автомобіля «Toyota Prius», який був припаркований біля входу в приміщення поліції, після чого, ногами та руками наніс серію ударів по кузову, передніх та задніх фарах, бокових дзеркалах заднього виду, спеціальному світловому сигналу – проблискових маячках.

Згодом він підійшов до центрального входу приміщення, де поблизу вирвав руками металічну паркувальну велосипедну стійку, та за її допомогою продовжив наносити удари по машині – матеріальна шкода, завдана поліції склала близько 37,8 тис. гривень. Після розправи нал авто чого залишився очікувати працівників поліції.

Крадіжку чоловік вичинив пізніше, у грудні 2021 року, а саме проник всередину приміщення комісійного магазину та викрав з вітрини машинку для стрижки марки «Braun», дві пари навушників проводових марки «WALKER», мобільний телефон марки «Samsung» та інші речі.

Крім того, обвинувачений умисно та безпричинно, протягом тривалого часу систематично вчиняв психологічне насильство щодо своєї сестри, яке виражалося у словесних образах, погрозах, висловлюваннях нецензурною лайкою в її бік та приниженні.

У суді чоловік визнав вину в інкримінованих йому злочинах. Інцидент з викраденням мобільного телефону пояснив так: вимагав віддати телефон товариша та вдарив ногою в нижню частину дверей, через що вона відпала, а через шпарину у дверях, яка утворилася внаслідок удару, жінка віддала йому телефон.

Він не знав, який телефон йому віддала потерпіла. На першому поверсі вже була поліція. Суперечку з продавцем магазину за поясненням підсудного, виникла через те, що він хотів купити сигарети, однак грошей заплатити за них не вистачало.

Він тоді був агресивний та просив дати сигарети в борг, однак йому сказали, що так не можна. Чоловік почав сперечатися з продавцем, неадекватно себе поводив і кричав, а тому продавці викликали охорону. Згодом приїхав чоловік власниці магазину, який почав йому грубити. Віддавши сигарети, він пішов додому. По дорозі до нього під’їхав інший чоловік, та почав його бити, душити, забрав в нього його речі. Після цього він вдома взяв кувалду та нею побив вікна у магазині, також він побив вікна у машині біля магазину.

Одразу з магазину він прийшов у поліцію. Чітко не може згадати, що відбувалося в поліції, але його щось обурило, тому пошкодив автомобіль.
Визнав підсудний і крадіжку з ломбарду. До нього він проник шляхом підважування дверей руками, а викрадене складав у рюкзак. Коли вийшов з ломбарду, то його затримали, а викрадені речі вилучили працівники поліції.

«За час перебування під вартою усвідомив, що вчиняв неправильно, попав під негативний вплив, мав особисті проблеми та проблеми зі здоров”ям, внаслідок чого почав зловживати алкоголем і під його впливом вчиняв правопорушення. На даний час розібрався в собі, переоцінив свою поведінку та ставлення до життя, щиро розкаявся, обіцяє, що більше так чинити не буде, буде працювати, щоб відшкодувати завдану шкоду, просить не позбавляти його волі, щоб мати змогу вернутися до нормального життя», – йдеться у повідомленні.

Суд встановив, що обвинувачений за допомогою до лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не звертався, будь-якими психічними розладами, тимчасом розладом психічної діяльності, недоумством або іншим хворобливим станом психіки не страждає і не страждав на період часу, що відноситься до інкримінованих йому протиправних дій, перебував і перебуває в стані, при якому здатний в повній мірі усвідомлювати свої дії та керувати ними.

Як наслідок суд остаточно призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки і 2 місяці та у виді штрафу у розмірі 17 000 гривень. Також постановив стягнути з обвинуваченого матеріальну шкоду та витрати за надання професійної правничої допомоги в користь потерпілих у розмірі 51 113 гривень.

До набрання вироку законної сили, обвинувачений буде перебувати під вартою.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни