Суд відправив під арешт колаборанта з Бучі

Суд відправив під арешт колаборанта з Бучі

Фото: Офис генпрокурора Підозрюваний мав проросійські погляди

Підозрюваний мав проросійські погляди та під час окупації Бучі добровільно погодився на співпрацю з агресором.

Правоохоронці затримали на Київщині жителя міста Буча, який співпрацював з російськими агресорами та проводив незаконні обшуки у мирних громадян. Про це повідомляє Офіс генпрокурора у середу, 19 жовтня.

За даними слідства, підозрюваний мав проросійські погляди та під час окупації Бучі добровільно погодився на співпрацю з військовослужбовцями РФ.

“Він одягнув військову форму окупантів, отримав від них зброю і на ворожому БТР разом із невстановленими військовослужбовцями країни-агресора приїхав до одного з домоволодінь. Вони увійшли до будинку, в якому перебували жінка та чоловік. Озброєний підозрюваний шукав у будинку та господарських спорудах військовослужбовців ЗСУ та відповідну символіку”, – йдеться у повідомленні.

У свою чергу СБУ додає, що чоловік планував увійти до складу окупаційної влади Київської області та продовжувати репресії проти українців.

“Після звільнення міста колаборант залишився в регіоні і намагався приховати свої злочини. Тому зрадник вступив до лав добровольчого формування місцевої територіальної громади. Там він під виглядом захисника сподівався уникнути правосуддя”, – заявили в СБУ.

Надалі чоловік планував відновити свої зв’язки з окупантами для передачі їм розвідданих про дислокацію та переміщення українських військ територією регіону.

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури чоловікові оголосили про підозру за фактом колабораційної діяльності (ч.7 ст.111-1 КК України). Суд обрав підозрюваному запобіжний захід – тримання під вартою.

Раніше на Харківщині було затримано депутата, який перейшов на бік ворога. Він очолив незаконний орган влади під час окупації.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни