Суд в Австрії відмовив в екстрадиції Бахматюка у справі VAB Банку

Кримінальний суд Відня відмовив в екстрадиції Олега Бахматюка до України у справі ПАТ «ВіЕйБі Банк» (VAB Банк) на запит української прокуратури. 14 Березня, 2023, 08:30 Україна Переглядів: 221 Власник агрохолдингу Бахматюк є підозрюваним НАБУ та САП у розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це бізнесмен повідомив агентству «Інтерфакс-Україна». Олег Бахматюк є підозрюваним НАБУ і САП у розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого VAB Банку, інформує Forbеs.

За словами Бахматюка, австрійський суд «визнав вимогу української прокуратури про екстрадицію незаконною» і назвав її «неприйнятною».

Він уточнив, що слухання справи про екстрадицію розпочалося наприкінці минулого року, остаточне рішення було ухвалено в січні, австрійська прокуратура відмовилася від оскарження, і справа набула чинності 6 лютого, а офіційно надійшла до української прокуратури минулого тижня.

Бізнесмен вважає, що це рішення європейського суду доводить, що відкриті проти нього справи Національного антикорупційного бюро «не мають реального правового змісту».

Відповідаючи на запитання, чи можливий повторний запит на його екстрадицію у звʼязку з нещодавнім рішенням Вищого антикорупційного суду (ВАКС) щодо його заочного арешту в іншій справі, Бахматюк припустив можливість такого розвитку подій, зокрема, як відповідь на програш у першій справі про екстрадицію.

На думку Бахматюка, відкриття справ НАБУ проти нього було повʼязане з попереднім керівництвом НАБУ.

«Дуже хочеться сподіватися, що з обранням нового керівника НАБУ відбудуться зміни у підходах до організації роботи бюро», — заявив він.

Як відомо, власник агрохолдингу Бахматюк є підозрюваним НАБУ та САП у розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України ПАТ «ВіЕйБі Банк».

Нещодавно Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно арештував власника агрохолдингу «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка в іншій справі. Його підозрюють у наданні 722 млн грн неправомірної вигоди ексголові ДФС України та його раднику, йдеться у повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Сам Бахматюк заявив, що таке рішення є грубим порушенням міжнародного права.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни