Суд став на бік калушанки, на яку поліція наклала 3400 гривень штрафу за неправдивий виклик

Позивачка звернулася до суду із позовом, мотивуючи його тим, що постановою поліцейського її притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення й накладено штраф в розмірі 3 400 гривень. 24 Травня, 2023, 11:00 Калуш Переглядів: 231 Ілюстративне фото. Постанова поліції про притягнення до адміністративної відповідальності позивачки скасована Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Її визнано винуватою в тому, що 3 січня поточного року  здійснила неправдивий виклик, зателефонувавши на спецлінію «102» та повідомивши про грабіж, проте даного факту не було, інформують “Вікна” з посиланням на Калуський міськрайонний суд.

Жінка пояснила, що 3 січня 2023 року під час спілкування із своїм знайомим у них виник конфлікт: знайомий забрав її телефон, не хотів повертати і поїхав з телефоном на авто. Оскільки до телефону “прив’язані” банківські картки, а також він був дорогим, то позивачка попросила  свого іншого знайомого дати їй свій телефон, і з нього вона  зателефонувала на лінію “102” з проханням надати допомогу у поверненні свого телефону іPhone Xr.

Згодом працівники поліції за місцем проживання її знайомого виявили телефон та повернули чомусь її матері на відповідальне зберігання, а щодо неї винесли постанову про притягнення до відповідальності.

Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області подало відзив на цю позовну заяву, в якій категорично не погоджується з вимогами позивачки, вважає їх необґрунтованими й такими, що не відповідають нормам законодавства.

Суддя з’ясував, що телефон позивачки забрав її знайомим, з приводу чого вона і звернулася за допомогою до правоохоронних органів, тобто відбувся факт заволодіння телефоном позивачки без її згоди.

В матеріалах справи відсутні достатні докази, які б підтверджували наявність у позивача прямого умислу на вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183 КУпАП.

Тому, на переконання суду, в діях позивачки суб’єктивна сторона адміністративного правопорушення відсутня, а тому позов підлягає до задоволення.

У підсумку розгляду постанова поліції про притягнення до адміністративної відповідальності позивачки скасована, а провадження по справі — закрито.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни