Світлини 183 полеглих воїнів. У Івано-Франківську відкрили виставку “Азов. Янголи Маріуполя”

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У Музеї Небесної сотні в Івано-Франківську відкрили виставку світлин "Азов. Янголи Маріуполя". Вона присвячена пам’яті бійців полку "Азов" з усієї України, які загинули під час оборони Маріуполя та "Азовсталі", розповів Суспільному директор музею Роман Бончук.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Авторками виставки є Віра Литвиненко — мати бійця Владислава Литвиненка на позивний Вектор та Вікторія Колмикова — матір військовослужбовця Романа Колмикова на псевдо Вахр. В експозиції — фото 183 воїнів. Віра Литвиненко каже: їй було важливо зробити щось у пам’ять про загиблих азовців, адже її син вісім років стояв на захисті України.

Віра Литвиненко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Фото полеглого азовця Владислава Литвиненка. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Цей процес ще продовжується, бо тут і половини нема. 183 бійці — це навіть не половина. Треба, щоб світ побачив, які вони молоді, красиві, з вищими освітами, спортивні", — каже Віра Литвиненко.

За словами Вікторії Колмикової, під час останнього дзвінка її син — Роман Колмиков сказав дивитися на красиве і допомагати людям, адже на війні багато страшного.

Вікторія Колмикова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Фото полеглого азовця Романа Колмикова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"На всі дні народження Ромі дарували книги. Всю літературу про полководців, військову, історичну він скуповував у великій кількості. У нас вдома — дуже велика бібліотека. Коли син був у другому класі, я прийшла забирати його зі школи додому. На виховній годині вчителька говорила: "Вибачте, але де він бере таку інформацію? Він всю виховну годину розповідав про Гітлера і Сталіна те, що навіть я не знала", — пригадує Вікторія Колмикова.

Зі слів Людмили Линдюк, її син — Ігор Линдюк на позивний Єгер, який загинув, обороняючи Маріуполь, вступив "до найдостойнішого військового формування "Азов". Він володів трьома мовами й дуже любив світ.

Людмила Линдюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Фото полеглого азовця Ігоря Линдюка. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Син був командиром елітної снайперської групи "Азов". Це була спецгрупа в роті розвідки й, звичайно, вони завжди були на передових постах. Я хочу сказати: коли ми проводили прощання, після Михайлівського собору в Києві командир виступав і говорив, що якби оповіщення було гарним, то прощатися з Ігорем прийшла б вся Україна", — розповідає Людмила Линдюк.

Виставка експонуватиметься в Музеї Небесної сотні до 1 вересня.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни