“Свідки Єгови” відновлюють будинок сім’ї Балабаників, сина яких вбив ворожий “Кинжал”

Майстри-добровольці з різних міст України допомагають відновити житловий будинок на Коломийщині, який пошкодила російська ракета “Кинджал” 11 серпня 2023 року. Тоді у сім’ї Балабаників, яка там проживає, загинув 8-річний син Володя. 06 Вересня, 2023, 13:30 Прикарпаття Переглядів: 1045 Родина отримала 25 тис. гривень з обласного бюджету та 50 тис. гривень — з бюджету громади Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм Усі волонтери — представники релігійної організації “Свідки Єгови”, до якої належить і сім’я, яка мешкала у цьому домі, розповідає один із майстрів-добровольців Любомир Томчук. Чоловік каже, що приїхав із сусіднього села і працює тут другий день. Зараз він з іншими волонтерами перекриває дах житлового будинку та інших приміщень на території цього подвір’я, інформує “Суспільне”.

“Приїхали допомогти, бо у них сталася серйозна трагедія. Це є хлопці-добровольці, кожен займається своєю справою”, — каже Любомир Томчук.

Марта та Іван Балабаники, які проживають у будинку, пошкодженому внаслідок ракетного удару 11 серпня, кажуть: досі оговтуються. Внаслідок влучання “Кинджалу” загинув їхній 8-річний син. Вони тоді два тижні лежали в лікарні.

“Від вибухової хвилі мене відкинуло від вікна до вхідних дверей десь, метрів на чотири. Я отримав контузію, струс мозку і була рідина в легенях”, — розповідає Іван Балабаник.

“У мене був стрес великий від того, коли я почула, що мого синочка не стало. Я “відключилася”, — додає Марта Балабаник.

Жінка прийшла до тями у лікарні.

Після повернення з медзакладу сім’я жила у знайомих, продовжує Марта Балабаник, адже, за її словами, будинок був частково зруйнованим. Жінка розповідає: зверталися за допомогою до місцевої, районної та обласної влади. Отримали 25 тис. гривень з обласного бюджету та 50 тис. гривень — з бюджету громади.

“Але цих грошей все одно не вистачало, щоб відновити будинок, бо він — в аварійному стані й наразі непридатний. Люди, які нас знають, знайомі знайомих з усієї України нам по кілька гривень скидалися і допомагали”, — каже Марта Балабаник.

Уламки російської ракети повністю зруйнували дах будинку, від удару потріскали стіни та стеля. Повилітали з кухні вікна й двері.

Староста села Оксана Партицька розповідає, що у перші дні після ракетного удару місцеві жителі також долучалися до допомоги сім’ї Балабаників — прибирали на території обійстя. Також громада спрямувала 50 тис. гривень.

Журналісти видання звернулися до керівниці управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної військової адміністрації Ірини Лакізи, аби дізнатися, чи виділятимуть ще з обласного бюджету сім’ї Балабаників гроші на відновлення їхнього будинку, однак відповіді від неї не отримали.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни