Священик УПЦ МП штовхнув журналістку та намагався пошкодити камеру – Новини України

Священик УПЦ МП штовхнув журналістку та намагався пошкодити камеру - Новини України

Фото: Скріншот з відео/Суспільне

Вранці 30 березня після служби на території Києво-Печерської лаври один із священиків УМП МП намагався перешкодити роботі журналістів та штовхнув кореспондентку “Суспильного” Дар’ю Нематіан Золбін. Крім того, церковнослужитель зірвав кріплення на камері оператора Віктора Мозгового. Про це повідомляє ” Суспільне “.

Як розповіли самі журналісти, інцидент трапився після того, як Нематіан Золбін намагалася поставити питання митрополиту Павлу щодо роботи комісії Мінкульту з передачі будівель Лаври державі. У відповідь митрополит запропонував знімальній групі сповідатися. Після чого один із священиків штовхнув дівчину в плече, а також почав заважати знімати оператору, зірвавши кріплення для мікрофона на камері. Потерпілі кореспонденти вже звернулися до правоохоронців щодо перешкоджання журналістській діяльності.

30 березня у Києво-Печерській Лаврі розпочала роботу комісія з ухвалення будівель у державне користування. Однак пізніше стало відомо, що члени комісії не змогли потрапити до приміщень, оскільки їхню роботу блокували віруючі. Вранці УПЦ МП провела богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі на Ближніх печерах. Його очолив предстоятель церкви митрополит Онуфрій. У свою чергу Національна спілка журналістів України заявила про масові порушення прав роботи преси. Прихильники УПЦ МП “закривають камери, лаються, погрожують побити медійників палицями та штовхають журналістів”.

З 29 березня Національний заповідник “Києво-Печерська Лавра” розірвав договір про оренду лаври з УПЦ (МП). Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив, що УПЦ МП продовжить перебувати в лаврі через позов до суду. Підготовче засідання призначено на 26 квітня.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни