Сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації буде у кожній кластерній лікарні, – міністр охорони здоровʼя України – Новини Галича

Кожна кластерна лікарня повинна мати сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації.

«Ключові задачі медичної реформи – це реалізація політики героїв шляхом розбудови мережі безбарʼєрних закладів якісної реабілітації в сфері охорони здоровʼя та створення можливостей надавати сучасні медичні послуги. Маємо працювати над цим вже зараз. Навіть в умовах повномасштабної війни МОЗ продовжує закуповувати та постачати в лікарні дороговартісне обладнання. Проводимо навчання фахівців з реабілітації. Прошу керівників медзакладів зі свого боку забезпечити належні умови для комфортного перебування пацієнтів в самих лікарнях із урахуванням стандартів безбарʼєрності», – зазначив Віктор Ляшко на селекторній нараді.

Міністр зауважив, що в кожній кластерній та надкластерній лікарні, яка включена до спроможної мережі госпітального округу, має бути сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації орієнтовно на 30-60 ліжок. Майже в кожному медзакладі наразі є можливість провести модернізацію палат, аби пацієнти проходили лікування у комфортних умовах. Про це свідчать залишки коштів на рахунках лікарень, рівень яких становить 23,5 млрд гривень. Відповідну інформацію під час наради представила Наталія Гусак, голова Національної служби здоровʼя України. Там, де такої можливості немає, має підключитися місцева влада.

«Бюджети громад наразі суттєво зросли через значні суми ПДФО, що забезпечуються відрахуваннями із грошового забезпечення військовослужбовців. Їх відповідальність – витрачати ці кошти раціонально. Пріоритети витрат місцевих бюджетів – це про справжнє ставлення громади до своїх героїв. Дякувати військовим слід не бруківкою, а якісною реабілітацією в сучасних умовах», – наголосив міністр. 

Розробляючи проєкти реконструкції реабілітаційних відділень в лікарнях, важливо передбачити 1-2 ліжка для догляду за апалічними хворими.

  • До теми: В Івано-Франківську створять дві кластерні лікарні

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни