Зі Студінківського старостинського округу, який об’єднує села Студінка і Середній Бабин, днями на схід виїхала чергова автівка із допомогою для ЗСУ. У Харків, Суми, Краматорськ цього разу повезли маскувальні пончо, предмети першої необхідності і частування. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 22 Січня, 2025, 13:00 Калуш Переглядів: 412 Округ постійно допомагає військовим-односельцям, а також має налагоджену співпрацю із волонтерами Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
За час повномасштабної війни округ став справжнім волонтерським хабом. Машини із підмогою вирушають звідти на фронт чи не щомісяця, повідомляє Калуська міська рада.
— Я ніколи не забуду, як на початку повномасштабної війни усього за дві години нам вдалося зібрати для війська 80 тис. гривень, — пригадує староста Студінківського старостинського округу Марія Стасюк. — Відтоді громадська каса ніколи не була порожня.
Для координації роботи староста створила «Інформаційний вісник» — вайбер-групу, де оголошує про збори допомоги, звітує про використані кошти й зроблену роботу, публікує актуальну інформацію.
Округ постійно допомагає військовим-односельцям, а також має налагоджену співпрацю із волонтерами та громадськими організаціями, які допомагають українському війську. З грошей громадської каси закуповують, в основному, дрони або ж інше технічне оснащення. Громада долучалася до закупівлі РЕБ, передавала на фронт кирки, лопати, рукавиці тощо.
Днями за кошти, які передали із церкви за коляду (32 тис. гривень), а також гроші благодійників, вдалося купити ще сім дронів. Два — відправили для Калуського батальйону ТрО.
У кожній автівці обов’язково — місцеві частування: студінківчани навіть знають гастрономічні уподобання кількох військових підрозділів і намагаються вгодити.
— Наша візитівка — це калачі. На фронті їх полюбляють і чекають. Одного разу трапилося так, що ми не передали калачів. То волонтери розповідали, що хлопці по коробках шукали «короваї», — розповідає Марія Стасюк. — Відтоді у кожне авто із допомогою ми обов’язково кладемо калачі. Навіть спеціально випікаємо, коли хтось із наших односельчан-військових просить передати їх.
Не тільки калачі, але і різноманітну випічку, зокрема, і паски; вареники, копчене сало, шкварки. Тушки свиней для м’ясних виробів надає сільськогосподарська компанія «Ґудвеллі Україна». Місцеві ґаздині мають переписи пляцків без крему, які не псуються тривалий час. Приміром, з останньою партією допомоги пекли пляцки із халвою. На «конвеєрі» також — енергетичні батончики.
— Виготовленням енергетичних батончиків у нас займається наша молитовна група на чолі з Іриною Павлюк. Цього разу вони на фронт передали новинку — перекуси для військових,— каже Марія Стасюк.
Маскувальні сітки зараз активно плетуть у Народному домі Середнього Бабина. А Студінківські окопні свічки — настільки якісні, що коробки спеціально підписують, щоб військові могли легше їх розпізнати.
— Окопні свічки у нас виготовляють внутрішньо переміщені особи. Для цього у літній кухні вони відвели ціле приміщення, яке називаємо його свічкарнею, — гордиться староста округу. — Вони дуже акуратно працюють, замірюють, вирізають. Свічки зроблені на совість.
Марія Стасюк додає: якби було треба комусь із волонтерів чи військових, то у Студінці є ще окопні свічки й енергетичні батончики. А калачів допечуть, якщо треба.
Джерело