Створювали ляльок. У Франківську провели майстер-клас з театрального мистецтва

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Для 14 дітей в Івано-Франківську провели майстер-клас з театрального мистецтва. На ньому учасники вчилися робити паперову театральну ляльку. Захід, що став останнім у третій зміні літнього табору, організував благодійний фонд "Голоси дітей". Про це Суспільному розповіла психологиня й арттерапевтка Івано-Франківського осередку фонду Катерина Базель.

На майстер-класі з театрального мистецтва діти вчилися робити ляльок. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За її словами, під час майстер-класу діти мали навчитися почувати себе вільними й бути щасливими.

"Попри те, що триває війна, дуже багато втрат, трагічні події — це все впливає на дітей. Вони бачать, як замикаються батьки. Ці почуття — провина врятованого — переносяться на дитину також", — говорить Катерина Базель.

Вікторія Меркулова: “Діти роблять ляльку, з якою можуть потім розіграти театральну виставу”. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Координаторка фонду Вікторія Меркулова каже: це — лише один із заходів в межах літнього табору з психологічною підтримкою дітей "Крізь всесвіт".

"Діти роблять ляльку, з якою можуть потім розіграти театральну виставу. Буде конкурс талантів — вони самі перевтіляться в акторів. До них завітає викладач з акторської майстерності, артистка театру, яка навчить, як бути справжніми акторами", — розповідає Вікторія Меркулова.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Третя зміна літнього табору, в межах якого відбувся майстер-клас, тривала п'ять днів. Його відвідувала 11-річна Валерія Волошина. Дівчина, яка разом з іншими танцюватиме на конкурсі талантів, говорить: усі гарно розважилися.

Валерія Волошина: “Коли гралися із психологом, пізнала багато нових ігор, в які можна бавитися й вдома”. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я знайшла багато друзів — цілу компанію. Дізналася чимало нового про театр. Коли гралися із психологом, пізнала багато нових ігор, в які можна бавитися й вдома", — ділиться Валерія Волошина.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У літньому таборі діти не лише репетирували танок, а й брали участь у вікторині — відповідали на запитання про театр та переглядали відео. 10-річний Андрій Онуфрієв, теж поділився своїми враженнями.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми на конях каталися. Завжди якісь майстер-класи — то малювали, то робили оригамі, то — ось таких ляльок. Ще фільми дивилися і гралися", — каже Андрій Онуфрієв.

Психологиня й арттерапевтка Катерина Базель говорить: участь у третій зміні взяли 15 дітей — як місцевих, так і тих, хто переїхав до міста через війну. З її слів, особливістю табору була робота, спрямована на психологічну підтримку дітей.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Одна з головних цілей табору полягала в тому, щоб діти змогли тут знайти друзів. А ще — допомогти їм сформувати навички, щоб потім вони могли в інших колективах ними користуватися. Ми працюємо з арттерапевтичними техніками, метафоричними картинками. Використовуємо нейрографіку, малювання на каменях, різноманітні техніки з когнітивно-поведінкової терапії", — розповідає Катерина Базель.

Літній табір працював у Франківську впродовж трьох тижнів.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни