Страуси, равлики, форель. Топ-5 туристичних цікавинок Калущини “Фермерські господарства”

Традиційну підбірку п’яти туристичних цікавинок Калущини в розділі “Фермерські господарства” оприлюднив дослідник рідного краю Андрій Тимків. 29 Квітня, 2023, 18:00 Калуш Переглядів: 590 Овеча ферма «Дубовий Кут» розташована в Новому Мізуні Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

1. Страусова ферма «Саванна» знаходиться в селі Ловаги. Тут продають м’ясо страуса та яйця, виготовляють продукцію зі шкіри страуса та різноманітні сувеніри з пір’я та яєць. Під час екскурсії ви дізнаєтесь про життя страусів та особливості їхньої поведінки. Окрім страусів, на фермі прихистили лебедів, павичів, фазанів, цесарок, породистих курей та білок. Також для урізноманітнення дозвілля гостей недалеко звідси є поле для мінігольфа та тир. Про це розповів Андрій Тимків, інформують “Вікна”.

2. Фермерське господарство «Еко-Карпати» в селі Рахиня. Кози в теплу пору року випасаються на соковитих сінокосах та пасовищних угіддях. На сироварню молоко надходить з власної ферми. Наразі ферма пропонує сир фета, сир брі, будз, бринзу, сир халлумі, горган та бойківський. Вся продукція походить з Карпатського краю, має високу якість та відмінний смак відповідно до встановлених критеріїв.

3. Фермерське господарство “Панський Равлик” в селі Добровляни. Ферма спеціалізується на вирощуванні, равликів, яких вирощують, їстівне все, окрім мушлі. Наприклад, ікру можна використовувати не лише для вирощування молюсків, а й засолювати. В Європі її називають «білими перлинами». А серед найпопулярніших страв — «равлики по-бургундськи». У порції подають по 6 чи 12 наповнених мушель.

4. Овеча ферма «Дубовий Кут» знаходиться біля села Новий Мізунь. Тут виробляють високогірні екологічні сири, а ще відновлюють забуті традиції. Вівчарством подружжя Лучківи займаються вже 7 років, три з них роблять сир з овечого молока. У “Дубовому куті” виготовляють як традиційні м`які гуцульські сири — бринзу, вурду та будз, так і тверді — манчего та пекоріно. Також тут можна спробувати смачну страву «горщик», яку приготує господиня за стародавнім бойківським рецептом в печі.

5. Форельне господарство в Осмолоді. Для вирощування риби використовується тільки чиста вода, особливо для інкубатора. Саме в Осмолоді вирішили збудувати господарство, оскільки температура води в річці Лімниці та її притоках не може бути понад 18-20 градусів і вона дуже чиста. Процес відбирання ікри дуже ніжний та клопіткий, адже потрібно працювати швидко та акуратно. Близько 900 тисяч ікринок зазвичай інкубується. Випускається приблизно 30-40 % від цієї цифри малька у гірські води.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни