Степан Бандера та Джо Байден стали героями різдвяної шопки

У державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі” біля літературного музею встановили Різдвяну шопку. 24 Грудня, 2022, 18:30 Україна Переглядів: 70 До вертепу завжди залучалися і реальні персонажі того часу, коли відбувався вертеп

Серед традиційних біблійних персонажів в ній можна побачити й фігури трьох гуцулів, Президента США Джо Байдена та провідника ОУН Степана Бандери, скульптуру якого подарував для заповідника молодий скульптор та випускник Львівської академії мистецтв Іван Мисакович, повідомляє Львівська обласна рада.

«Чому тут розміщені ці дві фігури, які ніби й не мають відношення до Різдва? Для цього повернемося до історії виникнення шопок в Україні. Шопка — це різдвяний вертеп, що зображає біблійну сцену народження Ісуса Христа. Унікальність українських шопок у тому, що кожна місцевість вносить у них національний, регіональний елемент, який власне їх і відрізняє», — пояснюють організатори.

За їхніми словами, в Україні здавна поширилися традиція вертепної драми. П’єси спершу ставили у вертепному ляльковому театрі. Потім це перетворилося на справжній вуличний театр, де ролі вже виконували не ляльки, а люди. Учасники вертепу заздалегідь вивчають свої репліки у релігійно-світській виставі, переодягаються у костюми царя Ірода, Козака, Смерті, Чорта, Ангела, Пастушків та інших. Зазвичай сюжет вертепної драми обертається довкола наказу царя Ірода вбити немовлят у Вифлеємі і його подальшого покарання. Релігійна фабула п’єси поступово переростає у світську — з висміюванням людських гріхів, соціальних недоліків. Залучалися і реальні персонажі того часу, коли відбувався вертеп.

«Ми мусимо навчитись в сучасному трактуванні показати свою автентику, речам надавати оту нашу внутрішню силу, якою відзначалась Україна, не зважаючи на війни, катаклізми, які ми неодноразово переживали і переживаємо зараз», — наголосив директор заповідника Богдан Лазорак.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни